"Seni paçavraya çeviririm" diye tehdit eden AKP 'li başkana komik ceza

"Seni paçavraya çeviririm" diye tehdit eden AKP ’li başkana komik ceza, Gündem Haberleri.

"Seni paçavraya çeviririm" diye tehdit eden AKP 'li başkana komik ceza
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 10:03
"Seni paçavraya çeviririm" diye tehdit eden AKP ’li başkana komik ceza, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Durum, geçen sene eylül ayında meydana geldi. İddiaya tarafından Mustafa Genç, bir otobüs firmasına Elbistan Otogarı ’nda yazıhane başlamak istedi. Fakat, belgeleri bütün olmasına karşın istemi kabul edilmeyince Elbistan Belediyesi hakkında usulsüzlük iddialarıyla şikayette bulundu.

BELEDİYEYE ÇAĞIRDI

Bunun üzerine AKP ’li Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz şikayetçi Mustafa Genç ile oğlunu belediyeye çağırdı. Mustafa Genç ’in oğlu Süleyman Genç ’in yanı sıra, avukatı, şoförü ve zabıta müdürü olduğu sırada gerçekleşen görüşmede Gürbüz, Genç ’i “Seni paçavraya çeviririm” diye korkutma etti.

DÜŞE DÜŞE 18 ’E İNDİ

Olayın arkasından Mustafa Genç, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz hakkında şikayette bulundu. Elbistan 1. Asliye Cinayet Mahkemesi ’nde Başkan Gürbüz hakkında ‘kolay tehdit ’ suçundan dava açıldı. Yargılama sonucu Gürbüz ’e 30 gün adli para cezası verildi daha sonra yargılanma aşamasındaki davranışları ve cezanın failin geleceği üzerindeki etkilerini dikkate alarak önce 25 güne, ardında da CMUK ’un ilgili maddesi gereğince 18 güne indirdi.

HÜKMÜN AÇIKLANMASINI GERİYE BIRAKTI

Mehmet Gürbüz ’ün günlük 20 TL ’den 360 TL olarak 18 jurnal cezası iki taksit halinde ödenmesi hükme bağlayan mahkeme, sanığın 5 yıl denetime emrindeki tutulmasına, denetimli serbestlik tedbiri uygulanmasına gerek olmadığı kararı da vererek, hükmün açıklanmasını geriye bıraktı.

Mehmet Gürbüz 5 yıl içinde bilerek yeni bir kabahat işlemezse vatandaşı, tehdit davasından aldığı ceza ortadan kalkacak.

TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz hakkında korkutma davası açan Mustafa Genç ’in, mahkemenin belediye başkanın kendisini tehdit ettiğini tescilleyerek haklılığının ortaya çıktığını savunarak, çevresine, “Hakkımı hukuki yollardan aramaya devam edeceğim” dediği öğrenildi.

"Seni paçavraya çeviririm" diye tehdit eden AKP ’li başkana komik ceza, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. "Seni paçavraya çeviririm" diye tehdit eden AKP ’li başkana komik ceza haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum