Selendi'nin kadın pide ustası erkelere taş çıkartıyor

Manisa'nın Selendi ilçesinde pide yapmanın inceliklerini eşinden öğrenen 2 çocuk annesi Fatma Akcan, sadece kadınların çalıştığı fırını devralarak aile ekonomisine katkı sağlıyor ve sevdiği işi yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

Selendi'nin kadın pide ustası erkelere taş çıkartıyor
Editör: Derya Demir
06 Ağustos 2022 - 12:01
Selendi’nin kadın pide ustası erkelere taş çıkartıyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Manisa'nın Selendi ilçesinde pide yapmanın inceliklerini eşinden öğrenen 2 çocuk annesi Fatma Akcan, sadece kadınların çalıştığı fırını devralarak aile ekonomisine katkı sağlıyor ve sevdiği işi yapmanın mutluluğunu yaşıyor.
Selendi pazarında 30 yıldır pide ustası olan Fatma Akcan (45), azmi ve elinin tadıyla erkeklere taş yapıyor. Pide yapmanın inceliklerini kocasından öğrenen Fatma Akcan, yanında kadın personel çalıştırıyor. Her gün fırını elinde kürekle devralan Akcan, aile ekonomisine de katkı sağlıyor. İki çocuk annesi olan Akcan, “Kadınlar olarak zaten evde pişiriyoruz. Eşimle birlikte pide yapmayı öğrendim. Yıllardır pide yapıyorum ve yapmaya devam edeceğim bu iş sayesinde hem ev ekonomisine katkıda bulunuyorum hem de bu süreçte iki çocuk büyüttüm. "Her şeyi yapabileceğini göstermek istedim. Bu yüzden benim için çalışan arkadaşlarımı kadınlar arasından seçtim."
Selendi’nin kadın pide ustası erkelere taş çıkartıyor
Selendi’nin kadın pide ustası erkelere taş çıkartıyor

Detaylı bir şekilde, Selendi’nin kadın pide ustası erkelere taş çıkartıyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum