Selahattin Demirtaş'tan muhalefet partilerine ortak miting çağrısı: Bugün değilse ne zaman?

Selahattin Demirtaş'tan muhalefet partilerine ortak miting çağrısı: Bugün değilse ne zaman?, Eski Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutsak bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden Meclis'te temsilcilik edilen tüm muhalefet partilerine çağrıda bulundu."DERHAL SEÇİM İSTEMİNİZ

Selahattin Demirtaş'tan muhalefet partilerine ortak miting çağrısı: Bugün değilse ne zaman?
Editör: 15Haber
25 Kasım 2021 - 00:06
Selahattin Demirtaş'tan muhalefet partilerine ortak miting çağrısı: Bugün değilse ne zaman?,

Eski Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutsak bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden Meclis'te temsilcilik edilen tüm muhalefet partilerine çağrıda bulundu.

"DERHAL SEÇİM İSTEMİNİZİN ÖNÜNDE BİR ENGEL Mİ VAR?"

Muhalefeti yedi bölgede yedi ortak miting yapmaya eğlence eden Demirtaş, partilerin genel başkanlarına "Hemencecik tercih istemenizin önünde bir engel mi var?" diye sordu.

Demirtaş şu ifadeleri kullandı;

"Hiç değilse Meclis'te temsilcilik edilen muhalefet partilerinin genel başkanlarının, karşılıklı bir basın toplantısıyla hükümeti istifaya çağırmalarının ve yedi bölgede yedi iki taraflı miting yaparak halkla birlikte hemen seçim istemelerinin önünde bir engel mi var? Bugün değilse ne zaman?"

Selahattin Demirtaş'tan muhalefet partilerine ortak miting çağrısı: Bugün değilse ne zaman?

KILIÇDAROĞLU'NUN "HELALLEŞME" ÇAĞRISINA TAKVIYE VERMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son dönemde yaptığı "helalleşme" çağrısıyla ses getirmişti. Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da yaptığı izah etme ile Kılıçdaroğlu'nun çağrısına destek vermiş ve kendi hatalarıyla da yüzleşeceklerini vurgulayarak, "Daima birlikte helalleşeceğiz" dedi.

Demirtaş şu ifadeleri kullanmıştı;

''Sayın Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz hafta, helalleşme kavramını kullanarak kayda değer bir tanımlama yaptı. Her türlü siyasi strateji hesaptan, ittifak ve seçim tartışmalarından egemen bir şekilde, Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasını toplumsal anlaşma ve ülkemizin iç barışı açısından fazla önemsiyor ve samimi destekliyorum. Çünkü geçmiş hatalarımızla cana yakın, içten ve cesur bir şekilde yüzleşip müşterek helalleşmeden hiçbir sorunumuzu daimi olarak çözemeyiz. böylece, Cumhuriyet'in kurucu partisi CHP'nin Genel Başkanı sıfatıyla üretilmiş bu tanımlama tarihi önemdedir ve mutlaka sahiplenilmesi, desteklenmesi ve şiddet verilmesi gereken önemli bir adımdır.''

"YOLA ÇIKILMASI ÖNEMLİDİR"

Sayın Kılıçdaroğlu'nun çabası çok kıymetlidir diyen Demirtaş, ''Toplum, devamının gelmesini bekleyecektir. Yalnızca hemen yok, ileride iktidar değiştiğinde, bu helalleşme sürecinin devlet adına da kurumsal ve resmen işletilmesi gerekir. Oysa bu sorumluluk ne yalnızca CHP'nin ne de sadece Sayın Kılıçdaroğlu'nundur. Ilk Kez siyasetçiler almak üzere cümbür cemaat candan ve cesurca elini taşın altına düzenlemek, kendi payına düşen mesuliyet gereğince yüzleşmeye dahil almak zorundadır. Bunun kolay oy hesaplarıyla yaklaşılacak bir konu olmadığını herkesin iyi anlaması gerekir. Kaldı ancak candan özeleştirisini ortaya koyan siyasetçiyi, millet kuşkusuz bağrına basacaktır. yine de ahlaklı muamele etmek ve tehlike almaktan da çekinmemek gerekir. Başka türlü siyasi öncülük de yapılamaz, toplumsal metamorfoz de sağlanamaz. bu nedenle, Sayın Kılıçdaroğlu'nun inisiyatif alması kıymetlidir, helalleşme için yola çıkması önemlidir'' ifadelerini kullandı.

"HER ZAMAN BİRLİKTE HELALLEŞECEĞİZ"

Demirtaş, ''Doğrusu, bu konu haricen nasıl tartışılıyor, fazla takip etme imkanım olmadı. Nihayetinde bizler hileli ve hukuksuz bir şekilde hapiste tutuluyoruz. Buradan özeleştiri yapmamız kimilerince istismar edilecek, birilerine yaranma çabası olarak yorumlanabilecektir. Kaldı ki biz siyaseten eleştirildiğimiz için yok, siyasi bir kumpas sonucunda buradayız ve siyasileşmiş mahkemelerde çok ağır ceza istemleriyle yargılanıyoruz. Bu durumumuza rağmen, bizim de halka karşısında özür borcumuz var. Ben kişisel olarak, bu özeleştiriyi ve özür dileğimi halka sunmaktan geri durmam, özeleştirimizin muhatabı siyasetin aparatına dönüşmüş mahkemeler değildir muhakkak. aynı zamanda halkımıza, bütün Türkiye toplumuna sözümüz olsun, biz de kendi hatalarımızla yüzleşecek ve her zaman birlikte helalleşeceğiz'' dedi.

??Yıl sonu #dolar tahmininiz nedir?

18.50 itibariyla güncel Dolar kuru:

1 Dolar = 12,73 Türk Lirası

— Haberler () November 23, 2021

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Selahattin Demirtaş'tan muhalefet partilerine ortak miting çağrısı: Bugün değilse ne zaman?, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum