Selahattin Demirtaş'ın helalleşme desteğine Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum: Güzel bir şey

Selahattin Demirtaş'ın helalleşme desteğine Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum: Güzel bir şey, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam Haber Türk TV canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Selahattin Demirtaş'ın helalleşme desteğine Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum: Güzel bir şey
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 19:36
Selahattin Demirtaş'ın helalleşme desteğine Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum: Güzel bir şey,

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam Haber Türk TV canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu'na önce "Helalleşeceğiz dostlarım. 28 Şubatçıların açtığı yaraları kapatıp helalleşeceğiz. İkna odalarına sokulan başı kapalı kızlarımızla helalleşeceğiz. Roboski ile helalleşeceğiz. Sivas, Kahramanmaraş mağdurları ile helalleşeceğiz" sözleri hatırlatıldı.

DEMİRTAŞ, TAKVIYE VERDİ

Eski Hdp Benzeyen Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise bu çağrıya "Geçmiş hatalarımızla cana yakın, doğru ve cesur bir şekilde yüzleşip ortak helalleşmeden hiçbir sorunumuzu daimi olarak çözemeyiz. bu nedenle, Cumhuriyet'in kurucu partisi CHP'nin Genel Başkanı sıfatıyla yapılmış bu tanımlama tarihi önemdedir ve mutlaka sahiplenilmesi, desteklenmesi ve baskı verilmesi gereken ciddi bir adımdır. bu nedenle, Sayın Kılıçdaroğlu'nun inisiyatif alması kıymetlidir, helalleşme için yola çıkması önemlidir" sözleriyle yardim verdi.

"ERDEMLİ BİR KİŞİ OLDUĞUNU GÖSTERİR"

CHP Genel Başkanı da katıldığı canlı yayında gündemde oldukça çok konuşulan 'Helalleşme' konusunda açıklamalarda bulundu. Selahattin Demirtaş'ın 'Helalleşme' çıkışına yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Içten. Bir insanın kendi hatalarını görmesi, onun erdemli bir birey olduğunu gösterir aslında. demin de söylemiştim, kusur insana özgü bir kavramdır hepimizin hataları vardır. Hatayı görüyor, kabul ediyor ve aynı hatayı her yerde etmiyorsak kendimce güzel bir şey. Sayın Demirtaş'ta diyor, hatalarımızı görüp, benzer hataları tekrar etmezsek helalleşebiliriz. Bir araya gelebiliriz. Oturup konuşabiliriz. Tartışabiliriz, sorunlarımızı rahatlıkla çözebiliriz. Bunlar yapılabilir" ifadelerini kullandı.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Selahattin Demirtaş'ın helalleşme desteğine Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum: Güzel bir şey, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum