Sel faciayı da beraberinde getirdi! Evleri su bastı, sokak hayvanları boğuldu

Sel faciayı da beraberinde getirdi! Evleri su bastı, sokak hayvanları boğuldu, Bodrum ’da önceki gece başlayan ve öğlene değin devam eden doymuş, sağanak yağmur bugünde devam edince onlarca konut sular aşağı kaldı. GÖZYAŞLARINI TUTAMADILAR Evleri sular altında kalan vatandaşl.

Sel faciayı da beraberinde getirdi! Evleri su bastı, sokak hayvanları boğuldu
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 21:17
Sel faciayı da beraberinde getirdi! Evleri su bastı, sokak hayvanları boğuldu,

Bodrum ’da önceki gece başlayan ve öğlene değin devam eden doymuş, sağanak yağmur bugünde devam edince onlarca konut sular aşağı kaldı.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADILAR

Evleri sular altında kalan vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. Bazı vatandaşlar ise evlerini temizlemeye çalıştı.

İslamhaneleri mahallesinde derelerin taşmasıyla birlikte çoğu evi ve işyerini su bastı.

YOL TRAFİĞE KAPANDI

Evlerinin takriben 1 metre su basan vatandaşlar balkon duvarlarını yıkarak suları terhis etti. Şiddetli yağmur nedeniyle bazı yolların asfaltları ve kaldırım taşları yerinden söküldü. Bodrum-Turgutreis yolu trafiğe kapatıldı.

HAMİLE KADININ KORKUDAN SANCISI TUTTU

İslamhaneleri Mahallesinde tepelerden gelen yağmur onlarca evi su aşağıda bıraktı. Bir gebe bayan evinin su basması nedeniyle sancısı tutarak hastaneye kaldırıldı.

Yeni doğan bir bebek ise hastaneden çıkar çıkmaz çamur dolu evine götüren annesi kuvvet anlar yaşadı. Bir sokak kedisi ise sel sularına kapılarak öldü.

Yalıkavak, Peksimet, Kadıkalesi, İslamhaneleri, Yaka Mahallesi sel sularına teslim oldu.

EKİPLER SEFERBER OLDU

İtfaiye ekipleri, temizlik işleri ekipleri, jandarma, polis ekipleri ve Bodrum Belediyesinin bütün ekipleri su baskını sularında kalanlara yardım etmek için seferber oldu.

Vatandaşlar yaşattıkları anları göz yaşları içerisinde anlatarak bir anda olduğunu bütün evleri su bastığını anlattı.

Sel faciayı da beraberinde getirdi! Evleri su bastı, sokak hayvanları boğuldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum