Şehitler nedeniyle konser iptal edildi

Şehitler nedeniyle konser iptal edildi, Gündem Haberleri.

Şehitler nedeniyle konser iptal edildi
Editör: 15Haber
25 Mayıs 2022 - 01:34
Şehitler nedeniyle konser iptal edildi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, PKK ’lı teröristlerle çıkan çatışmada 5 askerimiz şehit olurken, Bilecik Cumhuriyet Meydanı ’nda 19 Mayıs Atatürk ’ü Kutlama Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri zarfında yapılması planlanan Hande Ünsal konseri için bir araya gelen binlerce birey, şehitler için saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu ve sessiz yürüyüş yaptı.

“ŞEHİTLERİMİZİN OLDUĞU BİR GÜNDE BİZLER EĞLENEMEYİZ”

Bilecik Belediyesi de şehitler sebebiyle, 19 Mayıs Atatürk ’ü Kutlama Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri zarfında yapılması planlanan Hande Ünsal konserini iptal etti. Konser için Bilecik Cumhuriyet meydanında toplanan binlerce vatandaşa konseri iptal ettiklerini duyuran Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı da 5 şehit olduğu için duyduğu üzüntüyü belirterek şunları söyledi:

* “19 Mayıs coşkusunu hava muhalefeti sebebiyle bugüne ertelemiştik. Burada hemen bu konuşmayı yapmaya çok zorlanıyorum. Çünkü 5 şehidimiz var. Işlem devam ediyor. Şehitlerimiz artabilir, yaralılarımız var, yaramız açık bir şekilde kanıyor.

* Sizler de yerinde görürseniz konserimizi bugün iptal etmek istiyoruz. Bizleri anlayışla karşılayacağınızı biliyoruz. Bizler bu vatanın evlatlarıyız. Bu akşam bizler eğlenemeyiz. Çünkü bizler Kuruluş ve Kurtuluş ’un şehri Bilecik ’teyiz.

* O yüzden hürmet duruşunda bulunacağız, İstiklal Marşımızı okuyacağız ve sessiz yürüyüş gerçekleştireceğiz. Bütün şehitlerimize Allah ’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”

SAYGI DURUŞUNDA BULUNUP İSTİKLAL MARŞI OKUDULAR

Subaşı ’nın konuşması konser için meydanda toplanan binlerce Bilecikli göre alkışlarla destek buldu. Vatandaşlar ‘şehitler ölmez vatan bölünmez ’ sloganları attıktan daha sonra şehitler için hürmet duruşunda bulundu, İstiklal Marşı ’nı okudu. Başkanvekili Subaşı, CHP Bilecik İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, İYİ Parti İl Başkanı Hakan Sakarya, partilerin merkez ilçe başkanları, belediye başkan yardımcıları ve vatandaşların olduğu topluluk saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonradan sessiz yürüyüş yaptı.

Şehitler nedeniyle konser iptal edildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Şehitler nedeniyle konser iptal edildi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum