Şehit Sözleşmeli Er Güler, son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Sözleşmeli Er Güler, son yolculuğuna uğurlandı, Gündem Haberleri.

Şehit Sözleşmeli Er Güler, son yolculuğuna uğurlandı
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 16:26
Şehit Sözleşmeli Er Güler, son yolculuğuna uğurlandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Piyade Sözleşmeli Er Selman Güler, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristler göre önceden yerleştirilen EYP ’nin infilak etmesi sonucu şehit oldu.

Hakkari 41 ’inci Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı ’nda görevli Güler, için memleketi Gümüşhane ’nin Kelkit ilçesinde merasim düzenlendi.

Merkez Ufak Camisindeki törende, şehidin annesi Ayfer Güler ile kız kardeşleri Hava Soylu ve Kübra Güler, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Erzincan Valisi Mehmet Makas, 3üncü Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, Gümüşhane AKP Milletvekilleri Hacı Osman Akgül, Kâinat Pekdaş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, şehidin mesai arkadaşları ve çok sayıda birey katıldı.

Cenazede şehit annesi oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Şehidin cenazesi, İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık göre kıldırılan cenaze namazının ardındaki 2000 yılında ölüm eden baba Ahmet Güler ’in de bulunduğu ilçedeki aile kabristanlığına defnedildi. (DHA)

Şehit Sözleşmeli Er Güler, son yolculuğuna uğurlandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum