Şehit Piyade Er Selman Güler'e son görev

Şehit Piyade Er Selman Güler'e son görev, Gündem Haberleri.

Şehit Piyade Er Selman Güler'e son görev
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 14:53
Şehit Piyade Er Selman Güler'e son görev, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Pençe-Kilit Operasyonu dahilinde Kuzey Irak'ta yürütülen operasyonlarda, araziye yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Selman Güler'in naaşı askeri uçakla gece saatlerinde Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanına getirildi. Havalimanında şehir protokolü ve askeri erkanın katılımlarıyla yolcu etme töreni düzenlendi.

Uğurlama töreninin arkasında şehidin cenazesi toprağa verilmek üzere Erzincan'dan Gümüşhane'nin Kelkit ilçesine karayoluyla gönderildi. ağlayarak Kelkit ilçesi Küçük Camii önüne getirilen Şehit Piyade Sözleşmeli Er Selman Güler için cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Hasan Suver, Erzincan 3. Ordu Komutanı Korg. Yavuz Türkgenci, şehir halkı protokolü, şehit yakınları ve Kelkitli vatandaşlar katıldı.

Cenaze namazının kılınmasının peşinde,şehidin annesi, kardeşleri ve yakınları şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı dökerken, 2019 yılında Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde özel harekat polislerini taşıyan zırhlı aracın devrilmesi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Akın Çelebi'nin annesi Rukiye Çelebi, şehit Sözleşmeli Er Selman Güler'in tabutuna sarılarak ‘Benim de oğlum şehit, gittiğin yerde ona da selam söyle' diyerek gözyaşı döktü.

Törenin arkasında şehidin cenazesi Kelkit ilçesi Başpınar Köyü aile kabristanlığına defnedildi.

Uğur Kültürlü - Uğur Bulut
 

Şehit Piyade Er Selman Güler'e son görev, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum