Şehit Güler için Erzincan 'da havalimanında uğurlama töreni düzenlendi

Şehit Güler için Erzincan ’da havalimanında uğurlama töreni düzenlendi, Gündem Haberleri.

Şehit Güler için Erzincan 'da havalimanında uğurlama töreni düzenlendi
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 12:41
Şehit Güler için Erzincan ’da havalimanında uğurlama töreni düzenlendi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kilit Operasyonu bölgesinde teröristler kadar evvelden yerleştirilen EYP'nin infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Selman Güler'in (24) acı haberi, memleketi Gümüşhane'deki ailesine ulaştı. Piyade Sözleşmeli Er Selman Güler, Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde teröristler kadar önceden yerleştirilen EYP'nin infilak etmesi sonucu şehit oldu. Hakkari 41'inci Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli Güler'in acı haberi, memleketi Gümüşhane'nin Kelkit ilçesi Başpınar köyünde oturan annesi Ayfer Güler'e verildi. Şehit Güler'in babası Ahmet Güler'in 22 yıl önce vefat ettiği öğrenildi.

Şehidin cenazesi askeri uçakla gece saatlerinde Erzincan Şimşek Akbulut Havalimanına getirildi. Havalimanında şehir protokolü ve askeri erkânın katılımlarıyla uğurlama töreni düzenlendi. Uçaktan indirilen şehidin naaşı askeri manga ve şehir halkı protokolünün omuzlarında cenaze aracına dualar eşliğinde taşındı.

Şehidin cenazesi toprağa verilmek üzere Erzincan'dan Gümüşhane'nin Kelkit ilçesine karayoluyla gönderildi.
Şehidin cenazesinin Kelkit ilçesinde düzenlenecek törenin ardındaki toprağa verileceği belirtildi.

Ahmet Akbuğa - Belirlenmiş Ferhat Sevilir
 

Şehit Güler için Erzincan ’da havalimanında uğurlama töreni düzenlendi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum