Şehit Binbaşı Mete Yıldırım gözyaşlarıyla toprağa verildi

Şehit Binbaşı Mete Yıldırım gözyaşlarıyla toprağa verildi, Barış Pınarı Harekatı dahilinde terör örgütlerinden arındırılan Suriye'nin Tel Abyad bölgesinde konuşlu 11'inci Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli Piyade Binbaşı Mete Yıldırım, önceki akşam, eğitim esnas.

Şehit Binbaşı Mete Yıldırım gözyaşlarıyla toprağa verildi
Editör: 15Haber
25 Kasım 2021 - 11:15
Şehit Binbaşı Mete Yıldırım gözyaşlarıyla toprağa verildi,

Barış Pınarı Harekatı dahilinde terör örgütlerinden arındırılan Suriye'nin Tel Abyad bölgesinde konuşlu 11'inci Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli Piyade Binbaşı Mete Yıldırım, önceki akşam, eğitim esnasında silah kazası sonucu yaralandı. Doktorların tüm müdahalelerine karşın kurtarılmayarak şehit olan Yıldırım'ın cenazesi, Şanlıurfa'da düzenlenen törenin ardından memleketi Ankara'ya getirildi.

Şehit Binbaşı Mete Yıldırım gözyaşlarıyla toprağa verildi

CENAZE TÖRENİNDE GÖZYAŞLARI SU BASKINI OLDU

Şehit Mete Şimşek için Elmadağ ilçesindeki Ulu Camii'nde tören düzenlendi. Törene şehidin annesi Fatma, eşi Semra, çocukları Başat ve Azra Şimşek, ağabeyi astsubay Mustafa Yıldırım ve güç komutanları ile Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve çok sayıda kişi katıldı.

ŞEHİDİN ÇOCUKLARI TABUT BAŞINDA DUA ETTİ

Kalabalığın cami avlusuna sığmaması üzerine cenaze töreni için caminin bulunduğu sokak, vasıta trafiğine kapatıldı. Ağabey Mustafa Şimşek, burada taziyeleri kabul etti. Şehidin eşi Semra ile annesi Fatma Yıldırım ve anneannesi Münevver Gürbüz, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin çocukları Başat ve Azra Şimşek da tabut başında dua etti.

Şehit Binbaşı Mete Yıldırım gözyaşlarıyla toprağa verildi

BABASI 2 YIL ÖNCE HAYATINI KAYBETTİ

Şehidin cenazesi, ikindi vakti kılınan namazın ardından Elmadağ Şehitliği'nde toprağa verildi. öte taraftan şehit Piyade Binbaşı Mete Şimşek'ın babasının yaklaşık 2 yıl önce hayatını kaybettiği öğrenildi. Şehit Yıldırım'ın asıl görev yerinin Denizli olduğu, takriben 1 yıldır geçici görevle Suriye'de bulunduğu belirtildi.

Şehit Binbaşı Mete Yıldırım gözyaşlarıyla toprağa verildiŞehit Binbaşı Mete Yıldırım gözyaşlarıyla toprağa verildiŞehit Binbaşı Mete Yıldırım gözyaşlarıyla toprağa verildiŞehit Binbaşı Mete Yıldırım gözyaşlarıyla toprağa verildiŞehit Binbaşı Mete Yıldırım gözyaşlarıyla toprağa verildiŞehit Binbaşı Mete Yıldırım gözyaşlarıyla toprağa verildi

Demirören Haber Ajansı / Fatih Poyraz - Son Dakika Haberleri

Şehit Binbaşı Mete Yıldırım gözyaşlarıyla toprağa verildi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum