Şehit babası imam, yabancı diliyle gönül köprüsü kuruyor

İzmir Selçuk'taki tarihi İsa Bey Camii'nin imamı İbrahim Taşdemir, turistlerle İngilizce diyaloğuyla dikkat çekiyor. Şehit özel kuvvetler polisi Ahmet Alp Taşdemir'in de babası olan Taşdemir, cebinde İngilizce dışında birçok dilde yazılmış küçük notlar taşıyarak farklı milletlerden turistlere İslam dinini ve kültürünü tanıtıyor.

Şehit babası imam, yabancı diliyle gönül köprüsü kuruyor
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 13:25
Şehit babası imam, yabancı diliyle gönül köprüsü kuruyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İzmir Selçuk'taki tarihi İsa Bey Camii'nin imamı İbrahim Taşdemir, turistlerle İngilizce diyaloğuyla dikkat çekiyor. Şehit özel kuvvetler polisi Ahmet Alp Taşdemir'in de babası olan Taşdemir, cebinde İngilizce dışında birçok dilde yazılmış küçük notlar taşıyarak farklı milletlerden turistlere İslam dinini ve kültürünü tanıtıyor.
İzmir'in Selçuk ilçesindeki tarihi İsa Bey Camii'nin imamı İbrahim Taşdemir, camiyi ziyaret eden turistlerle İngilizce konuşurken çektiği görüntüyle sosyal medyada dikkatleri üzerine çekti. 7 yıldır aynı camide çalışan İbrahim Taşdemir, akıcı İngilizcesi ile hem camiyi hem de İslam dinini ve kültürünü turistlere anlatıyor. Dünyanın birçok yerinden turistler camiyi ziyaret ettiğinden Taşdemir, cebinde farklı dillerde yazılmış küçük notlar da taşıyor ve turistlerle farklı dillerde iletişim kurabiliyor. Diyarbakır'da 2017'de bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda şehit olan özel harekat polisi Ahmet Alp Taşdemir'in babası İbrahim Taşdemir, "Oğlumuzun şehadeti bizim için büyük bir şereftir, Rabbimiz'in bir lütfudur. "

"Hedefim gönül köprüsü kurmak"
Selçuk ilçesinin yoğun turist alan bir bölge olduğunu vurgulayan Taşdemir, "Camimiz de bu turizm hareketinden nasibini alıyor. Tur rehberleri turistlere cami hakkında bilgi veriyor ama biz onlara hem kültürümüzü hem de dinimizi tanıtmaya çalışıyoruz. Dil, kültürümüzün ve dinimizin tanıtılmasında çok önemlidir. Tanıtımlarda turistlere Kur'an-ı Kerim'i İngilizce anlatmaya çalışıyoruz. Ayrıca dünyanın birçok yerinden turistler buraya gelebilir. Turistler Romanya'dan, İspanya'dan, hatta Madagaskar adasından, hatta Malta adasından geliyor. Cebime küçük notlar koyuyorum ve onların dilinden birkaç cümle yazıyorum. Bunu yaptığımda, bizim için bir şeyleri olduğunu anladım. Bu yüzden 'Hoşgeldiniz', 'Lütfen başınızı örtün', 'Halıların üzerinde ayakkabıyla yürümeyin' gibi farklı dillerde ihtiyacım olduğu kadar konuşabiliyorum. Gönül köprüsü kurmaya çalışıyoruz. Turistlere kolonya ve tatlılar sunuyoruz. Hayırsever arkadaşlarımın getirdiği soğuk suyu turistlere veriyorum. 'Bedava?' onlar sorar. Ücretsiz olduğunu söyleyince şaşırıyorlar. Camide bedava su, kolonya ve şeker vermek onları mutlu eder. Onlara tatilleri boyunca Kuran-ı Kerim, cami ya da o dönemde bir dindar olmak üzere asla unutamayacakları bir hatıra vermek istiyoruz. Tüm dilleri öğrenecek yaşta değilim ama amacım bir gönül köprüsü kurmak.

"Rabbimizin bir lütfu olarak aldık"
Ofisinde şehidin oğlunun resimleri asılı olan Taşdemir, “Oğlumuzun şehadeti bizim için büyük bir şereftir, Rabbimiz'in bir lütfudur. Oğlumuz bu vatan için, milletimiz için, İslam için haçlı zihniyeti ve Siyonist zihniyetle savaşırken şehit olmuştur. Allah'a hamd olsun, oğlumuzun şehadetini Rabbimiz'in bir lütfu olarak karşıladık. Teşekkür ederim Lordum. Camideki ofisimde onun hatırasını yaşatmaya çalışıyorum. Her gün onunla buradayız. İnşaallah Rabbimiz'den bizleri cennette bir arada tutmasını niyaz ederiz" dedi.

Detaylı bir şekilde, Şehit babası imam, yabancı diliyle gönül köprüsü kuruyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum