Şehir Halkı merkezinden toplanan karlar, baraj havzasına dökülüyor haberi

Şehir Halkı merkezinden toplanan karlar, baraj havzasına dökülüyor, Gündem Haberleri.

Şehir Halkı merkezinden toplanan karlar, baraj havzasına dökülüyor haberi
Editör: 15Haber
25 Ocak 2022 - 16:32
Şehir Halkı merkezinden toplanan karlar, baraj havzasına dökülüyor, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Son yılların en verimsiz ve asgari yağış bölge illeri arasında bulunan Çorum ’da, kar yağışı etkin oldu. ‘Türkiye ’nin 2020 yılında minimum yağış bölge ili ’ olarak kayıtlara geçen kentte karı içme suyuna dönüştürmek için Çorum Belediyesi harekete geçti.

Ekipler, gece yarısından itibaren kepçe ve greyderlerle topladıkları karları kamyonlarla Çomar Barajı havzasına taşıdı. Asıl arterler ilk olarak olmak üzere şehir halkı genelinde karla uğraş eden ekipler, 50 araç ve 240 personel ile çalışmalarını sürdürüyor.

“BİNLERCE TON HAVZAYA DÖKÜLDÜ”

Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, karla çaba çalışmalarının sürdüğünü belirterek “7/24 esasına göre kar küreme, tuzlama ve solüsyon çalışmalarına, öncelikle esas arterler elde etmek üzere hastane güzergahı, sokak, sokak ve sosyal hayatı etkileyecek alanlarda çalışmalarımızı aksatmadan sürdürüyoruz. Cadde ve sokak kenarlarında toplanan karları, Çomar Barajı ’na taşıyoruz. Ekiplerimiz kadar binlerce ton kar, Çomar Barajı havzasına döküldü. İnşallah bu karlar barajlarımızı suyla dolduracak, içme suyu olarak bizlere dönecek” dedi. (DHA)

 

Şehir Halkı merkezinden toplanan karlar, baraj havzasına dökülüyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum