Şehidin ailesinden HDP 'li vekile tepki!

Şehidin ailesinden HDP ’li vekile tepki!, Adıyaman'daki terör olaylarında bulunduğu ortaya çıkan PKK'lı teröristin de aralarında bulunduğu 8 PKK'lı Türk Silahlı Kuvvetleri kadar hava bombardımanı ile etkisiz ayla getirildi.

Şehidin ailesinden HDP 'li vekile tepki!
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 08:12
Şehidin ailesinden HDP ’li vekile tepki!,

Adıyaman'daki terör olaylarında bulunduğu ortaya çıkan PKK'lı teröristin de aralarında bulunduğu 8 PKK'lı Türk Silahlı Kuvvetleri kadar hava bombardımanı ile etkisiz ayla getirildi. HDP'li delege Semra Güzel'in sözlüsü olarak tanıttığı terörist Volkan Bora'nın 2015- 2016 yıllarında Adıyaman'da PKK'nın düzenlediği saldırılara katıldığı ortaya çıktı.

Adıyaman'ın Boğazözü Köyü kırsalında 24 Haziran 2016'da PKK'lı teröristlerce şehit edilen Jandarma Er Mücahit Yıldırım'i şehit eden Volkan Bora'nın HDP'li milletvekili Semra Hoş ile fotoğraflarının çıkması şehit ailesini yıktı.

Sözlüsü PKK'lı terörist ile fotoğrafı ortaya meydana çıkan HDP'li Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasını isteyen Şehit Jandarma Er Mücahit Şimşek'in babası Adem Yıldırım, “Ben fırına ekmek almaya gitmiştim geri döndüm ve mahallenin muhtarı gelmiş ve oğlumun hasta olup olmadığını sordu. Bende hayır dedim ve iki saat önce annesiyle konuştuğunu söyledim.

Annesi de oğluna ulaşamadığını söyledi ve bildik oğlumuzun vurulduğunu. Araçlara binip hastaneye gittik. Vardığımız da oğlumuz makinaya bağlıydı ve sabaha değin bekledik ve sabah şehadet haberini aldık. Allah rahmet eylesin. Diyeceğim o ancak, Allah kimsenin başına vermesin fakat büyük bir gururla şehit oğlumuz var. Lakin içimiz yanıyor ve bu yangın hiçbir süre sönmüyor. Teröristleri dışarda bitiremeyiz. Polisin korumasını alıp da son model araçlarıyla gezip, her yerde bize dönüp polisimize ve askerimize kurşun sıkan insanlara hakkımızı helal etmiyoruz. İki elimiz ahirette yakalarında. Seçilmiş bir vatandaşa dokunulmazlık veriyorsunuz, şehit babası olarak bu durumu üzüntü ile karşılıyorum. Allah'tan yazılmadı bunun milletvekilliği dokunulmazlığı var diye” dedi.

Onikişubat ilçesi Haydarbey Mahallesi'ndeki evlerinin oturma odasını şehit oğlunun fotoğraflarıyla donatan anne Arzu Şimşek ise HDP'li Semra Hoş'in milletvekilliği yapmaması gerektiğini belirterek, “Biz yavrumuzu askere gönderdik maalesef teröristler göre oğlumu şehit verdik. Bir şehit annesi olarak şunu sormak istiyorum, bizim devletimizin ekmeğini yiyip, havasını soluyup mecliste maaşını da alıyorsa bilinsin fakat bizlerin veya ülkenin geliri ile kazanıyorlar. Ülkemize ve bayrağımıza niçin rezillik yapıyorsunuz. Mecliste çıkıp da halka karşısında konuşup insanların ciğerlerini yakıyorsunuz.

Hiç mi Allah korkusu yok. Kandırılıp dağa kaçırılan insanların ailelerinin ne suçu vardı. Ben yalnızca size onu soruyorum. Bu dünyanın üstelik diğer tarafı var. Mecliste bulunup da bir sürü insanın evini ve yuvalarını yıktınız. İnsanları yetim ve babasız bıraktınız. Benim yavrum askerliğini yapıp neşeyle dönmek istiyordu, ben yavrumu albayraklar içinde aldım. Şehit annesi olduğum için gururluyum” dedi.

Şehidin ailesinden HDP ’li vekile tepki!, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum