Şef Öztan'dan Türk mutfağına zarar verenlere tepki

Sahan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ünlü şef Tahir Tekin Öztan, orijinaline aykırı farklı tariflerle kamuoyunda tartışma yaratan Türk mutfağına ait yemeklerin, özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde turizm yapılan yerlerde satışının yapıldığını söyledi. , zararlı seviyelere ulaştı.

Şef Öztan'dan Türk mutfağına zarar verenlere tepki
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 15:06
Şef Öztan’dan Türk mutfağına zarar verenlere tepki, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Sahan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ünlü şef Tahir Tekin Öztan, orijinaline aykırı farklı tariflerle kamuoyunda tartışma yaratan Türk mutfağına ait yemeklerin, özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde turizm yapılan yerlerde satışının yapıldığını söyledi. , zararlı seviyelere ulaştı.
Türk mutfağının korunması ve gelecek nesillere aktarılması adına önemli çalışmalara imza atan Sahan Group'un yönetim kurulu başkanı ünlü şef Tahir Tekin Öztan, yemek tarifleriyle gündeme gelen Türk yemeklerinin sunumunun çok önemli olduğunu söyledi. Türk mutfağına zarar veren ve yapımı aslına uygun olmayan, hem sektöre hem de Türk mutfağına ihanettir.

"Türk mutfağının temellerine dinamit koymayın"
Son zamanlarda özellikle desteksiz yemeklerin müşterilere sunulduğunu belirten Öztan, lahmacun balığı başta olmak üzere ürünün tamamen reklam hamlesi olduğunu ancak bunu yapanların Türk mutfağına onarılamaz zararlar verdiğini söyledi. "Ömrümüzü bu işe adadık. Bilgi ve tecrübemizi nesiller boyu aktarmak ve en önemlisi Türk mutfağının dünyanın en zengin mutfağı olduğunu anlatmak için yurt içinde ve yurt dışında ciddi çalışmalar yaptık. Aynı zamanda , sadece basının dikkatini çekmek ve tanıtım için yapabileceklerimizin mantığıyla ortaya çıkan davranışların olduğunu görüyoruz.

"Balık lahmacun yok"
Lahmacunun kendine has tarifleri olduğunu ve Türk mutfağının en önemli unsurlarından biri olduğunu söyleyen ünlü şef Tahir Tekin Öztan, balık lahmacunu olarak tanıtılan ürünün temelsiz olduğunu ve balık lahmacunu olamayacağını söyledi. Öztan, “Örneğin balıkla lahmacun diye bir ürün yaptılar. Bunu asla kabul etmiyorum. Her ürünün temel standartları vardır ve bazı temel standartların sadece basının ilgisini çekmek ve gündeme gelmek için kullanılmasına kesinlikle karşıyım. Belli vakıflarla oynarsanız, o temellerin altına düşersiniz. Lahmacun dediğimiz ürünümüz mutfağımızın altın çocuklarından biridir. Bu ürünlerin temeli değiştirilemez, bu ürün balık pizzasıdır veya başka bir isim altında satışa sunulmaktadır. Bu ürünün lahmacunla ilgisi yoktur.

"Türk mutfağının bozulmasına izin vermeyeceğiz"
Tahir Tekin Öztan sözlerine şöyle devam etti: "Son zamanlarda sıklıkla vurgulanan ve Türk mutfağının temeline dinamit koyan bu tür tanıtımlar, Türk mutfağının ve yemeklerinin geleceği için önemli sorunlar yaratacaktır. Bu mutfağın en önemlisidir" diyor Tahir Tekin Öztan. . Bunu insanların yaptığı saçma ve aptalca eylemlere benzetiyorum. Popülerlik kazanmak için yapılan her gereksiz hareketin ömrü çok kısa, yıllardır gördüğümüz bir şey. Bu usulsüzlüklerin önüne geçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Her şeyin bir ölçüsü olmalı. Bu aynı zamanda satılan fahiş ürünler için de geçerlidir. Aynı zamanda ürünlerin tarifleri konusunda da ölçülü davranmak gerekiyor.Bu nedenle Türk mutfağında yozlaşmaya yol açan asılsız ve mesnetsiz tüm hareketlere karşıyım. Bu arkadaşlara yaptıkları ve yapacakları kaliteli işlerle öne çıkmalarını ve böylece Türk mutfağımızın standartlarını bir üst seviyeye çıkarmalarını tavsiye ediyorum” dedi.
Şef Öztan’dan Türk mutfağına zarar verenlere tepki
Şef Öztan’dan Türk mutfağına zarar verenlere tepki
Şef Öztan’dan Türk mutfağına zarar verenlere tepki
Şef Öztan’dan Türk mutfağına zarar verenlere tepki

Detaylı bir şekilde, Şef Öztan’dan Türk mutfağına zarar verenlere tepki başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum