Sedefnur Çağlar'ın sır düşüşü

Sedefnur Çağlar'ın sır düşüşü, Olay, 10 Ocak Pazartesi günü saat 06.30 sıralarında Körfez ilçesinde yer alan Körfezkent Sitesi 3'üncü but A-11 Blokt'a meydana geldi.

Sedefnur Çağlar'ın sır düşüşü
Editör: 15Haber
15 Ocak 2022 - 15:03
Sedefnur Çağlar'ın sır düşüşü,

Olay, 10 Ocak Pazartesi günü saat 06.30 sıralarında Körfez ilçesinde yer alan Körfezkent Sitesi 3'üncü but A-11 Blokt'a meydana geldi. Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son derslik öğrencisi Sedefnur Çağlar (23), polis memuru olan arkadaşı A.A. ile birlikte tekrar polis memuru olan arkadaşları O.Ç.'nin evine misafirliğe gitti.

İddiaya kadar, Sedefnur Çağlar sabahtan saatlerinde 7. katta bulunan dairenin penceresinden altında düştü.

Derince Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırılan Sedefnur Çağlar, ağır yaralandı.

Tutuklandı

Olayın arkasından harekete geçen asayiş şube ekipleri, evde bulunan polis memurları A.A. ile O.Ç.'yi ve E.Ş. isimli genç kızı gözaltına aldı. Gözaltına alınan A.A.'nın ifadesinde, kız arkadaşı Sedefnur ile birlikte arkadaşı O.Ç.'nin evine misafirliğe gittiklerini, burada alkol aldıklarını ve sabaha aleyhinde bilinmez bir sebeple Sedefnur ile tartışmaya başladıklarını, ağız dalaşı esnasında kız arkadaşının balkondan atladığını öne sürdü.

O.Ç. ve E.Ş.'nin ise ifadelerinde, durum esnasında uyuduklarını, bağrışmalara uyandıklarını ve balkondan aşağıya baktıklarında da Sedefnur Çağlar'ı yerde yatarken gördüklerini söyledikleri öğrenildi. E.Ş. emniyetteki işlemlerin ardından özgür bırakıldı. Açığa alınan polis memurlarından A.A. ve O.Ç. ise adliyeye sevk edildi. Savcılıkta ifadesi alınan O.Ç. serbest bırakılırken, A.A. da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Hayati tehlikesi sürüyor

Sedefnur Çağlar'ın, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakımında tedavisi devam ediyor. Sedefnur'un vücudunun birçok uygun kırık olduğu ve hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

"Durum gecesi saat 01.00'da hareketlilik başlamış sabaha kadar sesler duyulmuş"

Herkesin psikolojisinin bozulduğunu ve taşınmak istediklerini söyleyen komşu Umut Şentürk, "Olaydan bir yarım saat daha sonra ben eve geldim. 7. kattan düşen kız yerde kalmış, kimse müdahale etmemiş. En altta girişte oturan bir ablamız var. O bağırış sesleri duymuş, bizden birileri zannetmiş. Bu binada az kalsın herkes birbirini tanıyor. Üstteki komşularımızla konuştuk. Benzer daire içinde devamlı 3-4 günde bir bağırma sesleri, misafir etme sesleri geliyormuş. Ben işten geldiğimde topluluk gördüm ve olay yerine gittik, kızı oradan almışlardı. Binada tartışma sesleri duyulmuş, benim eşimde duymuş. Olay gecesi saat 01.00'de hareketlilik başlamış sabaha kadar sesler duyulmuş. Polisleri bana kalırsa tanımıyorum fakat asansörde karşılaşmışızdır. Haftada bir iki kere evlerinde ziyafet oluyordu" dedi.

"Yerden yatan birisini gördüm"

Sesleri duyan öteki komşu, "Polis sesine uyandım. O gece sabaha karşı havada sis vardı. Pencereden baktığımda ise yerde yatan birisini gördüm" dedi. İsmini saptamak istemeyen bir diğer komşu ise "Sedefnur 7. kattan düştü. Burada yaşamıyordu, misafirliğe gelmişti" diye konuştu.

Fehime Kartal - Evren Atik - Mustafa Taşören
 

Sedefnur Çağlar'ın sır düşüşü, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum