Seçim anketi açıklaması! MHP duyurdu: Önceki seçimlerde olduğu...

Seçim anketi açıklaması! MHP duyurdu: Önceki seçimlerde olduğu..., MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP; önceki seçimlerde olduğu gibi, umutlarını partimizin oy kaybına bağlayanları hayal kırıklığına uğratacak, CHP ve yancılarını destekleyen kamuoyu araştırm.

Seçim anketi açıklaması! MHP duyurdu: Önceki seçimlerde olduğu...
Editör: 15Haber
06 Aralık 2021 - 12:23
Seçim anketi açıklaması! MHP duyurdu: Önceki seçimlerde olduğu...,

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP; önceki seçimlerde olduğu gibi, umutlarını partimizin oy kaybına bağlayanları hayal kırıklığına uğratacak, CHP ve yancılarını destekleyen kamuoyu araştırma şirketlerini 2023 Haziran'ında da ters köşeye yatıracaktır" dedi.

MHP'li Yalçın, yaptığı yazılmış açıklamada, partisinin 30 Ekim 2021'den itibaren 'Adım Adım 2023- İl İl Anadolu' temasıyla başlattığı siyasi çalışmaların hafta sonu itibarıyla sona erdiğini bildirdi. 81 ilde gerçekleştirilen çalışmalardan ayrıca partisi ayrıca de Cumhur İttifakı açısından verimli ve faydalı neticeler alındığını gösteren Yalçın, "Siyasi çalışmalara katılan MHP Genel Merkez temsilcileriyle kurul ve teşkilat üyelerimizin bütün illerimizde vatandaşlarımızla kucaklaşıp halleşmesi, bayram ve demokrasi şöleni havasında yaşanmıştır. Zillet ittifakının iddialarının aksine, Cumhur İttifakının güven veren siyasi duruş ve tutarlılığının; milletimizin geleceğe dair umutlarını artırdığı, beklentilerine yegane tedavi olarak görüldüğü anlaşılmıştır. Zillet ittifakının güven vermeyen, saldırgan ve şedit siyaset tarzının ise Anadolu'da karşılığının olmadığı müşahede edilmiştir" dedi.

'TÜRKİYE'Yİ DURDURMAK İSTEYEN ODAKLAR'

Yalçın, 'İl İl Anadolu' teması kapsamındaki etkinlikler sırasında CHP'nin politikaları üstünde de durulduğunu belirterek, "Son yıllarda yeryüzünü kasıp kavuran küresel salgınlara, hesaplı krizlere, doğal afetlere ve dünya barışını korkutma eden yaygın vekalet savaşlarına karşın; büyüyüp gelişerek keza bölgesinde hem de yeryüzünde egemen bir aktör konumuna yükselen Türkiye'yi durdurmak isteyen odakların, CHP'yi nasıl taşeronlaştırıp kuruluş amaçlarından saptırdığı anlatılmıştır. Ulusal değerlerimize muarız duruşuna 'helalleşme' yalanını dolamak isteyen CHP'nin; bir yandan PKK'nın politik acentesi bir partinin ihanetini nasıl pamuklara sarmaya çabaladığı, bir yanlamasına da küçük partiler halinde siyaset sahnesini dolduran fitne kuluçkalarına nasıl yumurta bıraktığı tüm tamamen dile getirilmiştir. CHP'nin; ülkeyi bir kaos coğrafyasına çevirerek Cumhur İttifakını bundan sorumlu kullanmak için harcadığı nafile mesainin, demokrasimizin temel mefhumlarından muhalefetin içini boşaltarak yerine kavga, husumet ve düşmanlık doldurduğu gerçeği, milletimizle paylaşılmıştır" diye konuştu.

'MHP, CHP VE YANCILARINI HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATACAKTIR'

Yalçın, toplantılar ve halkla bire bir temaslar vesilesiyle kamuoyunun nabzının yoklandığını, fazla faydalı ve maddi sonuçlar elde edildiğini kaydetti. Yalçın, "Toplum mühendisliğiyle MHP'nin oylarını gerçek rakamların fazla aşağıda göstererek seçmen eğilimlerini başka partilere akıtmak isteyen fonlanmış ve ideolojik bir takım anketlerin tersine, partimize yönelik teveccühün bariz surette arttığı saptama edilmiştir. Belirsizlik yok ancak MHP; önceki seçimlerde olduğu gibi, umutlarını partimizin oy kaybına bağlayanları düş kırıklığına uğratacak, CHP ve yancılarını destekleyen kamuoyu araştırma şirketlerini 2023 Haziran'ında da ters köşeye yatıracaktır. Muhakkak MHP'nin bir ayı aşkın süredir sürdürdüğü siyasi etkinlikler dolayısıyla sadece arızalı muhalefet cephesinin demokrasimizin işleyişiyle bağdaşmayan politikaları üzerinde durulmamış, Cumhur İttifakı olarak Türkiye yararına atılan ve gelecekte atılacak adımlar da dile getirilmiştir" dedi. 


Seçim anketi açıklaması! MHP duyurdu: Önceki seçimlerde olduğu..., başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum