Şaşırtan cinslerin kaçakçılığını yapmışlar: 62 gözaltı

Şaşırtan cinslerin kaçakçılığını yapmışlar: 62 gözaltı, Gündem Haberleri.

Şaşırtan cinslerin kaçakçılığını yapmışlar: 62 gözaltı
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 16:47
Şaşırtan cinslerin kaçakçılığını yapmışlar: 62 gözaltı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Işlem, Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. İnternet üzerinden, yasa dışı olarak yabani hayvan satanları takip eden sanal devriye ekipleri, fazla sayıda şüpheliyi belirledi. Araştırmaların devamında bambaşka şekilde kaçak hayvan alım satımı yapan şüpheliler de tespit edildi. Bunun üzerine projeli çalışma başlatıldı. Teknik ve maddesel peşine düşüp takip çalışması yapıldı.

62 ŞÜPHELİ

Araştırmalarda, ülkeye sokulması izne alt olan hayvanları, CİTES ’le (Nesli Risk Aşağıda Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Milletlerarası Ticaretine İlişkin Kontrat) satışı yasaklanan hayvanları satan 62 şüpheli belirlendi.

14 İLDE BENZER ZAMANLI BASKIN

Yapılan araştırmaların gerisinde şüphelilerin yakalanması için bu sabah düğmeye basıldı. İstanbul, Ankara, Bursa,  İzmir ’in de aralarında bulunduğu 14 ilde aynı zamanlı baskın düzenlendi. Operasyonda 62 şüpheli de gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda ise bambaşka türlerde aralarında, değişik papağanların, kuşların, kertenkelelerin, cins kedi ve köpeklerinin bulunduğu 303 hayvan ele geçirildi. Ele geçirilen hayvanlar aralarında bir kara akbaba, bir uçan sincap, 7 boa yılanı,16 makak, 10 sakallı ejder bulunması dikkat çekti.

İLK PROJELİ OPERASYON

Ele geçirilen egzotik ve firari hayvanlar, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Ulusal Parklar Genel Müdürlüğüne teslim edildi. Düzenlenen operasyonun Türkiye ’de hayvan kaçakçılığına karşın geniş detaylı projeli birincil çalışma olduğu belirtildi.

Şaşırtan cinslerin kaçakçılığını yapmışlar: 62 gözaltı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Şaşırtan cinslerin kaçakçılığını yapmışlar: 62 gözaltı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum