Sarıgül: Yıllardır rant projeleri yapan TOKİ neden yeteri kadar yurt yapmadı?

Sarıgül: Yıllardır rant projeleri yapan TOKİ neden yeteri kadar yurt yapmadı?, Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti genel merkezinde basın açıklaması yaparak gündemi değerlendirdi. “NIÇIN YILLARDIR RANT PROJELERİ YAPAN TOKİ YETERİ DEK YURT YAPMA.

Sarıgül: Yıllardır rant projeleri yapan TOKİ neden yeteri kadar yurt yapmadı?
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 16:46
Sarıgül: Yıllardır rant projeleri yapan TOKİ neden yeteri kadar yurt yapmadı?,

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti genel merkezinde basın açıklaması yaparak gündemi değerlendirdi.

“NIÇIN YILLARDIR RANT PROJELERİ YAPAN TOKİ YETERİ DEK YURT YAPMADI?”

Açıklamasında kaldığı cemaat yurdunda yaşamına son veren Enes Kara hakkında da konuşan  Sarıgül, Kara ’nın ölümü nedeniyle endişe duyduğunu dile getirerek, “Niçin senelerdir rant projeleri yapan TOKİ yeteri değin yurt yapmadı? Neden gençlerimizi istemediği koşullarda öğrenim görmek zorunda bırakıyoruz? Neden gençlerimize kendi doğrularımızı dayatıyoruz? Neden gençlerimizin umutsuzluğuna yol açıyoruz?” diye sordu.

“ERDOĞAN, EKONOMİNİN KONUŞULMASINI ALIKOYMAK İSTİYOR”

Son günlerde yapılan sokağa çıkma tartışmalarına da değinen Sarıgül, kimsenin sokağa çıktığı yokken ve kimse kimseyi sokağa ziyafet etmezken Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın cadde tartışması çıkardığını belirterek nedenini şu şekilde açıkladı:

“Çünkü oy desteği azaldı oyunu artırması mümkün yok o da mevcut oylarını gözetmek istiyor. İkincisi de gerginlik yaratarak ekonominin konuşulmasını alikoymak istiyor.”

“MUHALEFETİN BU OYUNA GELMEMESİ LAZIM”

Erdoğan ’ın 20 yıldır kutuplaşma ve ayrımcılık üzerinden muhalefeti kendi sahasına hapsettiğini ve ofsayta düşürdüğünü anlatan Sarıgül, “Muhalefetin bu oyuna gelmemesi gerekli” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizde barışı ve huzuru sağlama görevi en ilk kez Sayın Cumhurbaşkanına düşer. Ne eyvah ancak Sayın Cumhurbaşkanı bütün tersi bir tavır takınarak kendisini desteklemeyen herkesi susturma ya da düşman duyuru etme gayreti içindedir. Bizim nesnel cumhurbaşkanı dememizin önemi ve nedeni de budur.”

“YUNANİSTAN, MEGALİ İDEADAN, HAYALİNDEN VAZGEÇ!”

Sarıgül, Yunanistan ’ın Türkiye ’ye karşın izlediği politikalarını da eleştirerek, “Amerika Birleşmiş Devletleri, Yunanistan üzerinden bizi sıkıştırmaya çalışmaktadır. Yunanistan Megali İdeasından, bu olmayacak duadan, bu gerçekleşmeyecek hayalden vazgeçmelidir. Bizimle düşman elde etmek değil dost olmak Yunanistan ’ın hayrına olacaktır.” dedi.

İKTİDARA SESLENDİ

Türkiye ’nin baskı bir kış geçirdiğinin altını çizen Sarıgül, iktidara seslenerek alınması gereken tedbirleri sıraladı.

“Çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatiflerine, bankalara olan borçlarının faizlerini silin. Anaparayı da 1 sene erteleyin. bir kere de çiftçiden yanlamasına olun.

* Çiftçiler tarlasına gübre atamadı, kuraklık var,  yiyecek sıkıntımız olacak, ekmek fiyatları artacak, buna şimdiden bir çözüm bulun.

* En Düşük aidat, özlem sınırının, minimum emekli maaşı da asgari ücretin üstünde olacak, şekilde üç ayda bir güncelleyin.

* Elektrikte düşük tarife sınırını aylık 150 kilovatsaatten, 230 kilovatsaate yükseltin. Elektrik, doğalgaz ve suda KDV oranını yüzde 1 ’e düşürün.

* Esnaf sicil affını çıkarın. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği dahil bütün birlikler biriktirdikleri mevduatlarını kullanarak Kobi ’lere, esnafa ve çiftçiye sıfır faizle, minimum 3 sene ödemesiz olarak kredi desteği versin.

* Garsonlarımızın aldığı bahşişin vergisini vermesi hiç adaletli değildir. Bahşişten alınan ücret derhal vergiden muaf edilsin.

* Üniversite öğrencilerinin pandemi döneminde girdiği sınavlar online yapılsın.

Sarıgül: Yıllardır rant projeleri yapan TOKİ neden yeteri kadar yurt yapmadı?, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum