Sarıgül'den iktidara: 20 yıldır Ağustos böceği gibi cır cır öttünüz

Sarıgül'den iktidara: 20 yıldır Ağustos böceği gibi cır cır öttünüz, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti genel merkezinde haftalık basın açıklamasını yaptı.10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle basın mensuplarını tebrik ederek konuşmas.

Sarıgül'den iktidara: 20 yıldır Ağustos böceği gibi cır cır öttünüz
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 13:07
Sarıgül'den iktidara: 20 yıldır Ağustos böceği gibi cır cır öttünüz,

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti genel merkezinde haftalık basın açıklamasını yaptı.10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle basın mensuplarını tebrik ederek konuşmasına başlayan Sarıgül, basın mensuplarına Türkiye Başkalaşım Partisi iktidarında korkmadan yazıp çizeceklerini, haber yapacaklarını, iktidarın medyasının olmayacağı sözünü verdi.

Mustafa Sarıgül, Türkiye Metamorfoz Partisinin takip ettiği konularla ilgili şu talepleri dile getirdi:

• Engellilerimizin 10 bin görev talebi karşılanmalıdır.

• Tütün ticaretine konulan yasaklanmış ertelenmeli ve kaldırılmalıdır.

• 3600 ilave gösterge bu sene içinde değil hemen çıkmalı, EYT ’lilerin hakkı verilmelidir.

“Fransız ’ı, Amerikalısı bizim suyumuzu bize satıyor. Biz de damacana ve şişe suyu fiyatları aldı başını gidiyor diye şikayet ediyoruz” diyen Sarıgül, Türkiye Başkalaşım Partisi iktidarında herkesin musluktan temiz su içebileceğini söyledi.

PARAYA MI SIKIŞTINIZ VALİZ Mİ TOPLUYORSUNUZ?

Sarıgül, iktidarın devletin limanlarını, arsalarını, binalarını devrettiğini, orman arazilerini, askeri kışlaları imara açtığını, dolar karşılığı vatandaşlık hakkı sattığını belirterek, “Paraya mı sıkıştınız yoksa valiz mi topluyorsunuz” dedi.

Haftalık basın açıklamasında ,İstanbul Belediyesi ile ilgili tartışmalara da değinen Sarıgül, belediyelere yönelik baskı ve engellemeleri eleştirerek, “Bu belediyeleri kaybettiklerini bundan böyle içlerine sindirmeleri, ayrımcılık yapmamaları gerekli” dedi.

20 YILDIR AĞUSTOS BÖCEĞİ GİBİ CIR CIR ÖTTÜNÜZ

Elektriğe yapılan zamların nedeninin kömür ve doğalgaz fiyatlarının artması olarak gösterilmesine karşısında meydana çıkan Sarıgül, “20 yıldır siz ne yaptınız? Ağustos böceği gibi cır cır öttünüz. Yerli enerji kaynaklarına niçin yük vermediniz?” diye sordu.Basın açıklamasında, “Zam, zam, zam, zam… Yazık değil mi bu millete? Gülmeyi unuttuk, sevinmeyi unuttuk. Kıskanılan Türkiye gitti. Fatura Türkiye ’si geldi” diyen Sarıgül sözlerini şöyle sürdürdü:

“En Düşük ücreti özlem sınırının üstüne, asgari emekli maaşını da mutlaka asgari vergi düzeyine çıkaracak şekilde üç ayda bir güncelleyin.Elektrik, doğalgaz, su faturalarını ödeyemeyen yoksul ve işsizlerin elektrik, gaz ve suyunu kesmeyin. Elektrikte düşük tarife sınırını aylık 150 kilovatsaatten 230 kilovatsaate yükseltin. Elektrik, doğalgaz ve suda KDV oranını yüzde 1 ’e düşürün.”

ERDOĞAN ’IN İNADININ CEREMESİNİ ÇEKİYORUZ

Türkiye ’nin Sayın Erdoğan ’ın iktisat bilimi kurallarının aksine hareket etmesi ve piyasalarla zıtlaşmasının ceremesini çektiğini anlatan Mustafa Sarıgül şunları söyledi:

“Sayın Erdoğan, geri adım atmamak için bulduğu yolları tedbirler diye göstermek, model olarak sunmak gayreti içindedir. Bunlar önlem falan değildir. Bunlar topu taca atmaktır. Zaman kazanmaya çalışmaktır.Kimsenin sokağa çıktığı yok lakin, Sayın Erdoğan muhalefeti sokakla korkutma ederek, gerginlik yaratarak ekonominin konuşulmasını engelliyor. Maalesef bizim dışımızdaki muhalefet bu oyuna geliyor.20 yıldır yaptığı gibi kimlik siyaseti üzerinden muhalefete kendi oyununu kabul ettiriyor. Kendi sahasına hapsediyor, ofsayta düşürüyor.”

Sarıgül'den iktidara: 20 yıldır Ağustos böceği gibi cır cır öttünüz, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum