Sarıgül: Biz sağ veya sol parti değiliz

Sarıgül: Biz sağ veya sol parti değiliz, Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Erzurum ’un Yakutiye ilçesi Gürcükapı semtindeki il binasının açılışını yaptı, il kongresinde konuştu. Sarıgül, Erzurum ’daki yeşil kartlı sayısının T

Sarıgül: Biz sağ veya sol parti değiliz
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 16:22
Sarıgül: Biz sağ veya sol parti değiliz,

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Erzurum ’un Yakutiye ilçesi Gürcükapı semtindeki il binasının açılışını yaptı, il kongresinde konuştu.

Sarıgül, Erzurum ’daki yeşil kartlı sayısının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu, alan illeri aralarında maksimum banka kredisi kullanan ilinde yine  Erzurum olduğunu belirterek, “Bunlar da gösteriyor oysa Erzurum ekonomisinde bir bıkkınlık var. Erzurum ’u kış turizminde parlatmak, sanayide, hayvancılıkta geliştirmek, Erzurum ’a görkemli bir stadyum yapmak inşallah bize nasip olacak.

Erzurumlu doğalgaz fiyatları yüzünden kombisini yeteri dek açamıyor, ısınamıyor. Sayın Cumhurbaşkanı, “doğalgaz desteği verilecek” dedi lakin Sayın Bakan “üstünde çalışıyoruz” diyor. Doğalgaz desteğini yapmakta inşallah bize nasip olacak. Türkiye Değişim Partisi büyük kasaba içi ulaşım, elektrik, su ve doğalgaza erişmeyi temel insan hakkı olarak gören bir partidir” dedi.

“DİĞER PARTİLER DÜNÜ GAZETELER KİMSE OKUMAZ ONLARI”

TDP ’nin, bir başka partiye ya da bir lidere karşısında küstüğü ya da kızdığı için yola kurulmadığını anlatan Sarıgül, “ Bizim çizgimiz acınacak şey, bereket ve adalet çizgisidir. Biz sağ veya sol parti değiliz.

Biz Atatürk milliyetçisi olan, bayrağına, toprağına, milli birliğine ast tüm yurttaşlarımızı saygıyla sevgiyle buluşturacak olan bir partiyiz. Biz ekmeğinin peşinden gidenlerin partisiyiz. Diğer partilerin bagajları dolu, günah defterleri kabarık, onların fikirleri sınanmış görüşler. Diğer partiler, geçen günkü gazeteler kimse okumaz onları…” diye konuştu.

“TÜRKİYE ’Yİ ÇOK DAHA KUVVET GÜNLER BEKLİYOR”

Türkiye Başkalaşım Partisi ’nin herkesten oy alacağını, herkesin partilerine  oy vereceğini açıklayan Sarıgül, “ Çünkü biz herkesin partisiyiz. Türkiye, 2022 yılına maalesef büyük sorunlarla girdi. Halkın dayanacak gücü kalmadı. Ülkeyi yönetenlerin, milletin ıstırabına seyirci kalmaması lazım.

Asgari ücretin ve emekli maaşlarının istek sınırının altında kalmayacak şekilde, üç ayda bir güncellenmesi lüzumlu. Elektrikte düşük tarife sınırının aylık 150 kilovatsaatten, 230 kilovatsaate yükseltilmesi, elektrik, doğalgaz ve suda KDV oranının yüzde 1 ’e düşürülmesi lazım. Türkiye ’nin ekonomik durumu iyi yok. Türkiye ’yi çok daha baski günler bekliyor. Lakin çaresiz olmaya, enseyi karatmaya gerek değil. Atan bir yürek varsa, umut vardır. Çarpan bir yürek varsa umut vardır. Türkiye Metamorfoz Partisi Türkiye için atan bir kalp, millet için çarpan bir yürektir.

“84 MİLYONUN HAKKINI 84 KİŞİ YİYEMEYECEK”

Türkiye Başkalaşım Partisi ’nin iktidara gelmesi halinde ne yapacağını ve  nasıl yapacağını da anlatan Mustafa Sargül, önceliklerini şöyle sıraladı:

“Vicdanlı ve ehil kadrolarla iş başına geleceğiz ve ülke sorunlarını biz çözeceğiz. Bizim iktidarımızda; minimum emekli maaşı, en düşük ücretin üstünde olacak.En düşük memur maaşı, yokluk sınırının üzerinde olacak. Herkesin yapacak işi, gıda aşı, başını sokacak bir evi olacak. Pahalılığı biz bitireceğiz.

Mutfaklara huzur gelecek. Esnafa sicil affı çıkacak. 3600 ek gösterge bekleyenler ve EYT ’liler haklarını hemencecik alacak. Boşalan kadrolara atamalar hemen yapılacak. Şehit ve gazi maaşları artacak. Mülakat kalkacak. KYK öğrenim kredisi borçları sıfırlanacak.

Eğitimde fırsat eşitliği sağlanacak. Zenginin çocuğuyla fakirin çocuğu aynı okulda okuyacak. Çiftçiye alım garantisi verilecek. Kanunsuzluk, savurganlık ve görkem bitecek. 84 milyonun hakkını 84 birey yemeyecek, yiyemeyecek. Türkiye Metamorfoz Partisi iktidarıyla ülkemize varlık, bereket, bolluk gelecek, Türkiye, geniş bir nefes alacak, rahata kavuşacak.”

Sarıgül: Biz sağ veya sol parti değiliz, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum