Sarar soygunu davasında karar çıktı

Sarar soygunu davasında karar çıktı, Gündem Haberleri.

Sarar soygunu davasında karar çıktı
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 12:55
Sarar soygunu davasında karar çıktı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Eskişehir ’de Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar, 2020 yılının mayıs ayında Sümer Mahallesi ’ndeki evlerinde darp edilmiş ve çiftin çelik kasaları soyulmuştu. Başlatılan soruşturma çerçevesinde yakalanarak tutuklanan Moldova uyruklu eski hizmetçi Lulia Dragusan ile sevgilisi Alexandr Aricov, Eskişehir 3. Ağır Canice Mahkemesince ‘kaliteli yağma ’, ‘mala zarar verme ’ ve ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma ’ suçundan toplamda 27 ’şer sene hapse mahkûm edilmişti.

Duruşma heyeti, firari sanıklar Dmitri Aricov (32), Alexei Terzinov (38), Ilia Sacali (28) ve Ukrayna uyruklu Vasyl Nachev ’in (42) dosyalarının ayrılmasına karar vermişti.

Bir vakit önce Türkiye ’ye antre gerçekleştirmek istediği sırada hava alanında yakalanan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan firari sanıklardan Ilia Sacali ’nin yargılanmasına devam edildi. Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında, tutsak sanık Ilia Sacali mahkeme huzurunda savunma yaptı. Duruşmaya taraf avukatları katıldı.

“KABAHAT İŞLEMEDİM”

Çevirmen eşliğinde Rusça son savunmasını yapan sanık Ilia Sacali , “Suçlamayı kabul etmiyorum. Son 5 yıldır Türkiye ’ye aracımla gidip gelirim. Nakliyecilik işi yapıyorum. Ben Vasyl ’i ve öteki kişileri daha evvelden tanımıyordum. Ailemi çok özledim. Çocuklarımı fazla özledim. Suç işlemedim. Bir an önce eve dönmek istiyorum” dedi.

ÜÇ SUÇTAN 27 YIL HAPİS

Kararını ifade eden duruşma heyeti, davalı Ilia Sacali hakkında ‘nitelikli yağma ’ suçundan 14 yıl, Cemalettin ile Zehra Sarar çiftine karşı ayrı ayrı ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ’ suçundan 6 ’şar sene ve ‘mala hasar verme ’ suçundan 1 yıl hapis cezasına hükmetti. Davalı Ilia Sacali toplamda 27 sene hapis cezasına çarptırıldı. (İHA)

Sarar soygunu davasında karar çıktı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Sarar soygunu davasında karar çıktı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum