Şanlıurfa'da sıcak hava bunaltıyor

Türkiye'nin en sıcak şehirlerinden biri olan Şanlıurfa'da sıcak havaya bulaşanlar ücretsiz havuzlara akın etti.

Şanlıurfa'da sıcak hava bunaltıyor
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 14:19
Şanlıurfa’da sıcak hava bunaltıyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Türkiye'nin en sıcak şehirlerinden biri olan Şanlıurfa'da sıcaklara bunalanlar ücretsiz havuzlara akın etti.
Şanlıurfa'da kavurucu sıcaklar devam ediyor. Şehirde hava sıcaklığı 42 dereceyi aştı. Sıcak havaya bulaşan vatandaşlar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı ücretsiz yüzme havuzlarına koştu. Her gün binlerce kişinin kullandığı yüzme havuzları sayesinde sulama kanallarında boğulma vakalarının önüne geçiliyor.

"Sulama kanallarına değil havuzlara gelin"
Belediyenin yüzme havuzunda görev yapan Cankurtaran Abdurrahman Karabulut, “Her gün 500 ile bin arasında çocuk ve genç 5 yıldızlı yüzme havuzlarımıza yüzmeye geliyor. Bazen sulama kanallarında boğulma vakaları olduğunu duyuyoruz. Yaz aylarında çocuklar serinlemek için girdikleri sulama kanallarında boğulmaktadır. Kanallara girmek doğru değil. İşte gençlerimiz için. Burada sizi güvenle tazelemek için 3-4 cankurtaran arkadaşımızla birlikte çalışıyoruz. Gelin bu havuzlarda güvenle yüzün.
Havuzda serinleyen gençler ve çocuklar, ücretsiz hizmette emeği geçenlere teşekkür etti.

Detaylı bir şekilde, Şanlıurfa’da sıcak hava bunaltıyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum