Şanlıurfa 'da dehşete düşüren görüntüler! 2 kişinin öldüğü kavganın görüntüleri ortaya çıktı

Şanlıurfa ’da dehşete düşüren görüntüler! 2 kişinin öldüğü kavganın görüntüleri ortaya çıktı, Edinilen bilgiye takriben, durum 9 Kasım'da Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine alt Karakuzu kırsal Mahallesinde yaşandı.

Şanlıurfa 'da dehşete düşüren görüntüler! 2 kişinin öldüğü kavganın görüntüleri ortaya çıktı
Editör: 15Haber
18 Kasım 2021 - 14:33
Şanlıurfa ’da dehşete düşüren görüntüler! 2 kişinin öldüğü kavganın görüntüleri ortaya çıktı,

Edinilen bilgiye takriben, durum 9 Kasım'da Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine alt Karakuzu kırsal Mahallesinde yaşandı. İddiaya kadar, akraba olan iki ailenin fertleri aralarında ahır yapma yeri nedeniyle tartışma yaşandı. Arsaya ahır gerçekleştirmek isteyen ailenin fertleri ile yapılmasına karşı meydana çıkan ailenin fertleri aralarında, silahların da kullanıldığı kavgada Abit Kaya (35) ve Ali Kaya (26) kardeşler hayatını kaybederken 4 birey ise yaralandı.

Kavganın görüntüleri ortaya çıktı

Ahır yeri nedeniyle çıkan ve 2 kişinin hayatını kaybettiği kavganın dehşete düşüren görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde ağız dalaşı eden taraflar ve yerde yatan yaralılar yer alıyor. Taşların havada uçuştuğu kavgayı araya giren kadınlar engellemeye çalışırken, jandarma ekiplerinin de havaya ateş açarak tarafları uzaklaştırmak için mücadele harcadığı gözlendi.

Olayın geçmişi

Edinilen bilgiye takriben olay, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine emrindeki Karakuzu kırsal Mahallesinde yaşandı. İddiaya akraba olan iki ailenin fertleri arasında ahır yapma yeri sebebiyle kavga yaşandı. Arsaya ağıl gerçekleştirmek isteyen ailenin fertleri ile yapılmasına karşısında meydana çıkan ailenin fertleri arasındaki kavga kısa sürede kavgaya dönüştü. Silahların da kullanıldığı kavgada Abit Kaya (35), Ali Kaya (26), Ahmet K., Kemal P. ve isimleri hemen şimdi öğrenilemeyen 2 kişi yaralandı.

Bölgeye jandarma ve sıhhat ekipleri sevk edildi

Ağız Dalaşı sebebiyle bölgeye fazla sayıda jandarma ve afiyet ekibi sevk edildi. Olay yerine giden jandarma ekipleri kavgaya müdahale ederek ayırırken yaralılardan 4'ü Viranşehir Devlet Hastanesine, 2'si ise Mardin'in Kızıltepe ilçesindeki hastaneye kaldırıldı. Doktorların Viranşehir Devlet Hastanesinde müdahale ettiği yaralılardan Ali Kaya ve Abit Kaya kardeşler kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Tartışma sonrası hastaneye dışarı giden kişilerin yakınları, ölüm haberiyle birlikte asap krizleri geçirdi.
Jandarma ekiplerinin mahalledeki emniyet önlemleri devam ederken kavgayla ilgili soruşturma açıldı.

6 kişi gözaltına alındı

Olayın ardındaki bölgede çalışma başlatan jandarma ekipleri, kavgaya karıştıkları ileri sürülen 6 kişiyi, 1 tabancayla birlikte yakaladı. Gözaltına alınan 6 kararsız, ifadeleri içerlemek üzere Viranşehir İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Enver Zencirci
 

Şanlıurfa ’da dehşete düşüren görüntüler! 2 kişinin öldüğü kavganın görüntüleri ortaya çıktı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum