evde masajmasaj istanbul

Şanlıurfa 'da Çekirge Operasyonu: 7 gözaltı, Gündem Haberleri

Şanlıurfa ’da Çekirge Operasyonu: 7 gözaltı, .Edinilen bilgiye takriben, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Çaba Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri tarafından Kaliteli Üçkâğıt Suçuyla Uğraş dahilinde Şanlıurfa merkez ve Gaziantep'in Nizip.

Şanlıurfa 'da Çekirge Operasyonu: 7 gözaltı, Gündem Haberleri
Editör: 15Haber
12 Ekim 2021 - 15:36
Şanlıurfa ’da Çekirge Operasyonu: 7 gözaltı,

.Edinilen bilgiye takriben, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Çaba Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri tarafından Kaliteli Üçkâğıt Suçuyla Uğraş dahilinde Şanlıurfa merkez ve Gaziantep'in Nizip ilçesinde operasyon düzenlendi.

Operasyonda, herhangi bir hastalığı bulunmayan yabancı uyruklu şahıslar adına hastanelerden ilaç yazdırdıkları ve daha önceden yazılmış olan raporlu ilaçları ikinci kez rapora lüzum duymadan birlikte hareket ettikleri eczanelerden temin ederek kamuyu zarara uğrattıkları saptama edilen 6'sı Şanlıurfa'da, biri ise Gaziantep'in Nizip ilçesinde almak üzere 7 kişi gözaltına alındı.

Kişilerin kaldığı ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda başkaları namına reçetelendirilmiş ve barkodları tahrif edilmiş, piyasa değeri yaklaşık 1 milyon Türk Lirası olan çok sayıda muhtelif markalarda ilaç ve tıbbi araç gereç ile doktor raporuyla alınabilen mama ve protein bazlı süt ele geçirildi.

Hasta olmayan tanıdık olmayan uyruklu şahıslar namına rapor düzenlenmiş

Şüphelilerin herhangi bir hastalığı bulunmayan tanıdık olmayan uyruklu şahıslar namına hastanelerden ilaç yazdırdıkları, daha evvelden yazılı olan raporlu ilaçları ikinci kez rapora lüzum duymadan birlikte hareket ettikleri eczanelerden temin ederek kamuyu zarara uğrattıkları saptandı.

Şahısların emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenilirken olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Şanlıurfa ’da Çekirge Operasyonu: 7 gözaltı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum