'Sana ne lan! Ben müdürüm' deyip saldırmışlar

'Sana ne lan! Ben müdürüm' deyip saldırmışlar, Gündem Haberleri.

'Sana ne lan! Ben müdürüm' deyip saldırmışlar
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 11:17
'Sana ne lan! Ben müdürüm' deyip saldırmışlar, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi ’nde 4 yıldır hemşire olarak atama yapan Duygu Güneş ile Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğul ’un ağabeyi olan İdari ve Parasal İşler Müdürü Rüştü Moğul hastaneye giren bir sokak kedisi yüzünden tartıştı.

İddialara göre Müdür Moğul, hastane içine giren sokak kedisini bir koliye koyup ağzını bantlayarak götürmek istedi. Hayvansever hemşire Güneş de, müdürden kediyi kendisine vermesini istedi. Ancak, Moğul kediyi vermediğini gibi Güneş ’e, “İstediğimi yaparım diye cevap verip araca binerek gitmek istedi.

Kediyi almak için mücadele eden hemşire Güneş, müdür ve vasıta şoförünün elinin kapının arasında olduğunu görmelerine karşın kapıyı kapattıklarını ileri sürdü. Sözlü ve maddi saldırıya uğradığını iddia eden Duygu Güneş, darp raporu alarak müdür ve şoförden davacı oldu.

Hastane müdürü Rüştü Moğul

“SANA LAN BEN MÜDÜRÜM”

KESK ’e alt SES Zonguldak Şubesinde, Şube Başkanı Aytekin Aygün ile birlikte yorumlama yapan hemşire Duygu Güneş, yaşadığı olayı anlattı. Evinde 6 kedi 11 köpek bakan ve bir hayvansever olduğunu vurgulayan Güneş, “Hastane içine giren bir kediyi müdürün bir kutuya koyup koli bandı ile kapatarak bir yere bırakacağı konusunda veri geldi.

Aşağıya indim, müdür bey ile antre katta karşılaştık. Elinde kutuyla hastaneden çıktı. Ardındaki ‘Müdür bey kediyi nereye götürüyorsun ’ dedim. Döndü ve bana ‘sana ne lan ’ dedi. Garaja doğru yürümeye devam etti. Ardından garaja gittim. Kediyi nereye götürüyorsunuz bana verin. Madem bir bezginlik var ben alırım dedim. ‘Sana ne lan, ben hastane müdürüyüm sana mı soracağım diyerek üstüme yürüdü” dedi.

“BİR HAYVANI GÖZETMEK İSTERKEN SALDIRIYA UĞRADIM”

Müdürün kutu içerisindeki kediyi araca koymasına önlemek için mücadele ettiğini ve kediyi kendisine vermesi için defalarca istediğini dile getiren hemşire Duygu Güneş, “Aracın kapısını açarak kedinin bulunduğu kutuyu içeriye fırlattı. Kapıyı kapattı. Kendisi de aracın ön tarafına binecekti, önüne geçtim, kediyi istedim. Beni iki kolumdan tutup sarsmaya başladı ve ‘sana mı soracağım, sana ne? ’ diyerek ast tarafa dürüst fırlattı.

Kendisi aracın arkadaki tarafına geçti. Kapıyı açıp kediyi tekrar istedim. Bu sırada sürücü geldi o da bana ‘Sana ne lan, manyak, defol git buradan ’ diyerek beni fırlattı. Müdürün kapısını kapattı. Ayağa kalkıp tekrar kapıyı açtım. Kapının arasına elimi koydum. Kediyi istedim. ‘Elini çek ’ dediler. Çekmeyeceğim söyledim ve kediyi istedim. Elim oradayken sürgülü kapıyı ikisi aniden bilerek kapattılar. Bir dost kapıyı açınca elimi kurtardım.

Onlar da gaza basıp gittiler. Sonradan darp raporu aldım ve şikayetçi oldum. Nöbette başka bir birey gelerek, müdürün kardeşinin Yargı Bakan Yardımcısı olduğunu ve şikayet etsem bile soruşturma açılmayacağını söyledi. Ben, bir hayvanı korumaya çalışırken saldırıya uğradım” diye konuştu.

“YÖNETİCİ GÖREVDEN ALINMALIDIR”

SES Zonguldak Şube Başkanı Aytekin Aygün ise yaptığı açıklamada hemşire Duygu Güneş ’in, hastane müdürü ile başka bir hastane çalışanı göre sözlü ve somut şiddete maruz bırakıldığını belirtti. Sağlıkta şiddetin önlenemediğini ve her geçen gün daha da arttığını kaydeden Aygün, “Sıhhat emekçileri hangi şartta olursa olsun şiddetin uygulayıcısı veya destekçisi olamaz, olmamalıdır.

Ama yaşanan olay gösteriyor oysa hemşire arkadaşımıza baskı uygulayan onu darp etmekte sakınca görmeyenler, bu gücü ‘müdür ’ ve ‘erkek ’ olmaktan almış ve gösterdiği şiddette bir beis görmemiştir. Yaratılan şiddetin tüm hastanenin havasını zehirleyeceği ortadadır. Bizler, sağlıkçı arkadaşlarımızın güvenliği ve iş barışı için güç faillerinin çalışma ortamından uzaklaştırılması gerektiğini düşünüyoruz.

Sağlık Durumu bir ekip işidir ve bu ekibin; doktorundan başhekimine, hemşiresinden temizlik görevlisine herkes şiddete karşısında dayanışma içerisinde edinmek zorundadır. Hemşire bir kadını darp etmekten geri durmayan, şiddeti, sağlık alanında çalışmasına karşın meşrulaştıran yöneticinin acilen görevden alınması gerekmektedir” ifadelerini kullandı. Sendika şiddete aleyhinde sosyal medya kampanyası başlattı.

'Sana ne lan! Ben müdürüm' deyip saldırmışlar, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. 'Sana ne lan! Ben müdürüm' deyip saldırmışlar haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum