Samuray kılıcıyla katledilen Başak Cengiz'in nişanlısından duygusal paylaşım

Samuray kılıcıyla katledilen Başak Cengiz'in nişanlısından duygusal paylaşım, Geçtiğimiz haftalarda İstanbul Ataşehir'de işten eve dönen mimar Başak Cengiz, Can Göktuğ Boz kadar samuray kılıcıyla katledildi.

Samuray kılıcıyla katledilen Başak Cengiz'in nişanlısından duygusal paylaşım
Editör: 15Haber
25 Kasım 2021 - 14:18
Samuray kılıcıyla katledilen Başak Cengiz'in nişanlısından duygusal paylaşım,

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul Ataşehir'de işten eve dönen mimar Başak Cengiz, Can Göktuğ Boz kadar samuray kılıcıyla katledildi. Dehşet olayın arkasında yakalanan canavar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"BİR KADINI BIÇAKLAMAYI DÜŞÜNDÜM"

Katil Can Göktuğ Boz, ifadesinde "Çok canım sıkkındı. Bir kadını bıçaklamayı düşündüm. Evdeyken birini öldürmeyi planladım. Elime kılıcı alıp dışarı çıktım. Öldürebileceğim, bana direnemeyen birinin, bir kadının geçmesini bekledim. Karşıma o çıktı, öldürdüm" dedi.

Katilin avukat annesi ise cani Boz'un psikolojisinin bozuk olduğunu belirtti ve gözlem aşağı tutulup tedavi görmesini istedi. Başak Cengiz'in nişanlısı Mahir Mızrak da Boz'un akli dengesinin uygun olmadığına dair yapılan açıklamalara tepki gösterdi.

NİŞANLISINDAN KALP YAKAN PAYLAŞIM

Başak Cengiz ile izdivaç gerçek dışı kuran genç adamdan yürekleri yakan bir paylaşım geldi. Karabük Üniversitesi (KBÜ) Mimarlık Fakültesi'ne konulan şehvetli pankartta şu ifadelere yer verildi:

Samuray kılıcıyla katledilen Başak Cengiz'in nişanlısından duygusal paylaşım

"Başak Cengiz, Aralık 1993'te Ankara'da dünyaya geldi. Üç çocuklu bir ailenin en ufak çocuğu olan Başak, ilköğrenimini Mehmet Kesin Yurdakul Okulu'nda 'Takdir' alarak tamamladı. Tam burslu kazandığı Pınar Koleji Çağlan Fen Lisesi'ni ise 'Onur Belgesi' alarak bitirdi. 2018 yılında Karabük Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni başarıyla tamamlayan Cengiz, bitirme projesinde birincil üçe girdi.

Başak çalışma hayatına 2021 ağustos ayında Ankara'da başladı. Çalıştığı firmanın İstanbul Finans Merkezi projesinde tahsis aldı. Buradaki görevini de galibiyet ile tamamlayan Başak, Ankara'ya dönmesine 4 gün kala 09.11.2021 tarihinde iş çıkışında, hiç tanımadığı bir cani kadar hain bir atak sonucu hayatını kaybetti. Başak'ı yaşamdan koparan katilin hamle gerekçesi ise savunmasız ve karşılık veremeyecek olmasıydı.

Cengiz, etik, hitabe ve davranışlarıyla misal bir insandı. Sosyal yükümlülük projeleri konusunda duyarlıydı özellikle kadına zor ve hayvan hakları ile ilgili yapmak istediği projeleri vardı. Başak Cengiz nişanlıydı ve izdivaç hazırlıkları yapıyordu. Başak Cengiz, yaşamının baharında aramızdan ayrılırken geride katledilen kadınlarımız için mücadele azmini bizlere bıraktı."

İşte o paylaşım:

Samuray kılıcıyla katledilen Başak Cengiz'in nişanlısından duygusal paylaşım

Kadına şiddettin en büyük nedeni sizce nedir? #KadınaŞiddeteHayır

— Haberler () November 25, 2021

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Samuray kılıcıyla katledilen Başak Cengiz'in nişanlısından duygusal paylaşım, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum