Samsun Şehir Hastanesi yükseliyor

Sağlık Bakanlığı'nın özkaynaklarıyla inşa edilen 900 yataklı Samsun Şehir Hastanesi hızla büyüyor.

Samsun Şehir Hastanesi yükseliyor
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 13:34
Samsun Şehir Hastanesi yükseliyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Sağlık Bakanlığı'nın özkaynaklarıyla inşa edilen 900 yataklı Samsun Şehir Hastanesi hızla büyüyor.
Karadeniz bölgesinin en büyük sağlık yatırımlarından biri olan Yap-İşlet-Devret modelini kullanmayan ve Samsun'un Canik ilçesinde yapılan Samsun Belediye Hastanesi inşaatında fiziki başarı oranı yüzde 55'e ulaştı. 2020 yılında 1,69 milyon TL yatırım bedeli ile başlanan ve 900 yatak kapasiteli Samsun Şehir Hastanesi inşaatı hızla ilerliyor.
İnşaatı tamamlandığında sağlık üssü haline gelecek olan hastane; Genel tedavi ünitelerinin yanı sıra onkoloji hastanesi, son teknoloji muayene cihazlarıyla donatılmış nükleer tıp merkezi, kalp ve damar ve göğüs cerrahisi merkezi, hastalık tedavi süreci genetiğinin yönetileceği genetik hastalık merkezi, yardımcı üreme tedavi merkezi, organ ve doku nakli merkezi, inme merkezi, yanık merkezi, 40 ameliyathane ve 1 hibrit ameliyathaneden oluşacak.
234.000.371 metrekare alana ve 68.000.990 metrekare konut alanına sahip olan hastanenin 2023 yılında tamamlanması bekleniyor.
Samsun Şehir Hastanesi yükseliyor
Samsun Şehir Hastanesi yükseliyor

Detaylı bir şekilde, Samsun Şehir Hastanesi yükseliyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum