Saldırıya uğrayan kuryelerden basın açıklaması , ESKİŞEHİR haberleri

Son Dakika ESKİŞEHİR haberleri: Eskişehir’de döner bıçaklı ve taşlı saldırılara maruz kalan kuryeler, basın açıklaması düzenledi.

Saldırıya uğrayan kuryelerden basın açıklaması
, ESKİŞEHİR haberleri
Editör: Derya Demir
25 Ocak 2023 - 08:55
Saldırıya uğrayan kuryelerden basın açıklaması , ESKİŞEHİR haberleri, ESKİŞEHİR İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Eskişehir’de döner bıçaklı ve taşlı saldırılara maruz kalan kuryeler, basın açıklaması düzenledi.
Alınan bilgiye göre, Tepebaşı ilçesine bağlı Yenibağlar Mahallesi Tutan Sokak’ta bulunan bir marketten bir çocuğun cips çaldığını gören kurye polisi aradı. Daha sonra ise cips hırsızlığı yapan çocuk ve arkadaşları polisi arayan kurye ile civar mahallelerdeki tüm kuryelere saldırmaya başladı. Döner bıçaklı, taşlı saldırılarda bir gecede 8 kurye çeşitli yerlerinden yara aldı. Saldırıya uğrayan kurye ve arkadaşları bugün bir basın açıklaması düzenledi. İsmet İnönü 2 Caddesi’nin yakınlarında bulunan boş alanda toplanan mağdur kuryelerin sözcüsü Yener Özer, şu ifadelere yer verdi:
“Bir markette yapılan hırsızlık olayını gören kurye arkadaşımızın polisi araması üzerine hırsızlığı yapan çete tarafından darp edilmeye çalışılmış ve kendini bilmez magandalar olayı daha da büyüterek bunu kurye camiasına yönelik şiddet içeren bir tuttum içerisine girmiştir. Olaylarda bir arkadaşımızın kolu kırılmış, bir diğer arkadaşımızın ise başına hayatına kast edilircesine vurulmuştur. Kurye camiasının her ferdi canı için endişe etmektedir. Bu insanların eşleri, çocukları ve yakınları da endişe içindedir. Adli mercilerden talebimiz ivedilikle bu şahısları tutuklamasıdır. Bu şahıslar şiddet eğilimlerine devam etmekteler. Eğer talebimiz karışlık bulmaz ve bu eylemler devam ederse bir sonraki hareketimiz il genelinde iş bırakma olacaktır. Emniyette gözaltına alıp geri bırakıyorlar. Çünkü yaşları bildiğimiz kadarı ile küçük, çocuklar bunlar. Ama yaptıkları eylemeler hiç çocukça değil. Mağdur olan birçok arkadaşımız var bizde bu arkadaşçalarımızın sesini duyurmak için buraya geldik.”
Saldırıya uğrayan kuryelerden basın açıklaması
Saldırıya uğrayan kuryelerden basın açıklaması

Detaylı bir şekilde, Saldırıya uğrayan kuryelerden basın açıklaması , ESKİŞEHİR haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. ESKİŞEHİR ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum