Şaka değil gerçek! Papua Yeni Gine kinası bile TL'yi 3'e katladı

Şaka değil gerçek! Papua Yeni Gine kinası bile TL'yi 3'e katladı, Dolar, Merkez Bankası'nın faiz indirimi sonrası TL karşı süratli bir artışa geçti.

Şaka değil gerçek! Papua Yeni Gine kinası bile TL'yi 3'e katladı
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 01:20
Şaka değil gerçek! Papua Yeni Gine kinası bile TL'yi 3'e katladı,

Dolar, Merkez Bankası'nın faiz indirimi sonrası TL karşı süratli bir artışa geçti. Karar öncesi 10,48'e değin gerileyen kur, kararla birlikte 10,99'a çıkarak rekor kırdı.

TL EN FAZLA DEĞER KAYBEDEN PARA BİRİMİ

TL, 2021 yılında dolar karşısında en fazla bedel kaybeden para oldu. 2021 genelinde kur yüzde 39 yükseldi. Bedel kaybı bakımından TL'den sonra en fazla eriyen para birimi ise Arjantin pesosu oldu. Arjantin pesosunda yaşanan layik kaybı yüzde 19 oldu. Yani değer kaybı bakımından TL en yakın rakibini 2'ye katladı.

PAPUA YENİ GİNE PARASI BİLE TL'Yİ 3'E KATLADI

Ancak TL'nin değer kaybı yalnızca dolar aleyhinde değil. TL, Papua Yeni Gine kinası aleyhinde bile bedel kaybı yaşadı. 18 Kasım saat 15.46 itibarıyla 1 Papua Yeni Gine kinası, 3,07 liraya benzeyen layik.

Faiz oranlarının %16'dan, %15'e düşürülmesinin gerisinde sizce dolar düşecek mi? #faizkararı #Dolar

— Haberler (@Haberler) November 18, 2021 Euro kuru ne değin? Euro kaç TL? Euro alış ve satmak fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satmak fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne dek? Çeyrek altın ne kadar?

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Şaka değil gerçek! Papua Yeni Gine kinası bile TL'yi 3'e katladı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum