evde masajmasaj istanbul

Sahte içkiden ölüm davasında tahliye

Bakırköy 14.

Sahte içkiden ölüm davasında tahliye
Editör: 15Haber
07 Ekim 2021 - 13:38

Bakırköy 14. Ağır Canice Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutsak davalı Ercan Padak ile tarafların avukatları hazırlanmış bulundu. Tutuksuz davalı Salih Özgen de duruşmaya katıldı. Duruşmada söz verilen tutuklu sanık Ercan Padak, "Ben bu suçu işlemedim. Tahliyemi istek ediyorum" biçiminde konuştu.

Tutuksuz davalı Salih Özgen ise adli teftiş tedbirlerinin kaldırılmasını istedi. Sanık beyanlarının arkasında ara kararını ifade eden duruşma, sanık Salih Özgen'in hakkındaki adli denetleme tedbirlerinin savunmasının küskün olması ve adli kontrolde geçen zaman dikkate alınarak kaldırılmasına karar verdi. Duruşma sanık Ercan Padak hakkında ise tutuklulukta geçirdiği vakit ve sabit ikametgah sahibi olması göz önünde bulundurarak tahliye kararı verdi. Mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

İddianameden

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı göre hazırlanan iddianamede, Sevim Şenkaya'nın içki zehirlenmesi nedeniyle 12 Ekim 2020'de vefat ettiği aktarılmıştı. İddianamede maktul Sevim Şenkaya'ya sahte alkolü veren arkadaşı davalı Salih Özgen'in bu alkolü davalı Ercan Padak'tan temin ettiği belirtilmişti. Sanık Ercan Padak ise ifadesinde içki sattığını fakat sattığı içki yüzünden maktulün öldüğünü kabul etmediğini söylemişti. İddianamede, "Dosya kapsamı incelendiğinde sanıklar Ercan Padak ve İbrahim Bozkurt'un içeriğini bildikleri metil alkolden üretilen ve içen kişilere hasar verme ihtimali bulunan alkollü içki sattıkları, öteki sanık Salih Özgen'in bu içkiyi alıp maktulün içmesini sağladığı anlaşılmıştır” ifadeleri kullanılmıştı. Maktulün otopsi raporunda da, sanığın ölümünün metil alkol zehirlenmesi sonucu meydana geldiği açıklama edilmişti.

İddianamede, sanıklar Salih Özgen, Ercan Padak ve İbrahim Bozkurt hakkında ‘olası kast ile öldürme' suçundan 20 yıldan 25 yıla değin hapis cezası talep edilmişti.

Melike İnal
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum