Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan TURKOVAC müjdesi: Bugün Acil Kullanım Onayına başvurduk

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan TURKOVAC müjdesi: Bugün Acil Kullanım Onayına başvurduk, Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca, TBMM'de Afiyet Bakanlığı 2022 Yılı Plan ve Bütçe Komisyonu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu."BUGÜN ACİL KULLANIM ONAYINA MÜRACAAT ETTİK""Konuş.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan TURKOVAC müjdesi: Bugün Acil Kullanım Onayına başvurduk
Editör: 15Haber
25 Kasım 2021 - 18:22
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan TURKOVAC müjdesi: Bugün Acil Kullanım Onayına başvurduk,

Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca, TBMM'de Afiyet Bakanlığı 2022 Yılı Plan ve Bütçe Komisyonu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

"BUGÜN ACİL KULLANIM ONAYINA MÜRACAAT ETTİK"

"Konuşmama başlamadan önce milletimiz için kayda değer bir müjdeyi tahsis etmek isterim." diyen Koca, şunları söyledi: "Yerli COVID-19 inaktif aşımız Turkovac bugün itibarıyla Acil Kullanım Onayına başvuru etmiştir. Hücreden aşıya değin her aşaması ülkemizde ve ülkemiz bilim insanlarınca geliştirilen milli aşımızın ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya hayırlı, şanslı olmasını dilerim."

"SAĞLIK PERSONELİNİN NÖBET YÜKÜNÜ AZALTMAK İÇİN DÜZENLEME YAPIYORUZ"

Bakan Koca, açıklamalarına şöyle devam etti: "Hiçbir vatandaşımızın tedavisini dışında aranmayacağı sıhhat altyapısı için çalışmaya devam edeceğiz. Sağlık Durumu çalışanlarımızın çalışma şartlarını iyileştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Başta asistanlarımız almak üzere doktorlarımızın nöbet yükünü eksilmek için düzenlemeler yapmaktayız."

Kadına şiddettin en büyük nedeni sizce nedir? #KadınaŞiddeteHayır

— Haberler () November 25, 2021

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan TURKOVAC müjdesi: Bugün Acil Kullanım Onayına başvurduk, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum