Sağanak yağış hayatı etkiledi! Minibüs su dolu çukura düştü

Sağanak yağış hayatı etkiledi! Minibüs su dolu çukura düştü, Büyük Kasaba genelin iki gündür aralıksız sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi.

Sağanak yağış hayatı etkiledi! Minibüs su dolu çukura düştü
Editör: 15Haber
11 Ocak 2022 - 07:22
Sağanak yağış hayatı etkiledi! Minibüs su dolu çukura düştü,

Büyük Kasaba genelin iki gündür aralıksız sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Bazı sokaklardaki rögarların tıkanması nedeniyle su baskınları yaşandı.

Sokaklarda ve evlerde meydana gelen su baskınlarına Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ ve itfaiye ekipleri müdahale etti.

ASKİ ekipleri, tıkanan rögarları açarken, itfaiye ekipleri ise balık adam motorlarıyla su tahliyesinde bulundu. Sağanak yağış sebebiyle teyakkuzda yer alan polis ekipleri de evleri su basan vatandaşların yardımına koştu.

SU BORUSU PATLADI, MİNİBÜS ÇUKURA DÜŞTÜ

Merkez Yüreğir ilçesi Ege Bagatur Bulvarı hemzemin geçit yakınında ASKİ ’ye ait içme suyu borusu patladı. Borunun patlaması sonrası oluşan çukur ise sağanak yağış ve borudan basınçla gelen su ile doldu. Bu sırada bulvarda seyir halinde yer alan sürücünün ismi açıklanmayan 01 UY 923 plakalı minibüsün sol kısmı, içi su dolu çukura düştü.

Araçtan inmeyen sürücünün telefon ile takviye istemesi üstüne bölgeye polis ekibi sevk edildi. Çukurova düşen minibüs, cazibeli yardımıyla çıkarıldı.

Sağanak yağış etkisini azaltmasına karşın çarşamba gününe değin devam edeceği duyuruldu. (DHA)

Sağanak yağış hayatı etkiledi! Minibüs su dolu çukura düştü, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum