Sadık Emir Kabaca: "Milli Takım 'da oynamak çok gurur verici"

Sadık Emir Kabaca: "Milli Takım ’da oynamak çok gurur verici", Spor Haberleri.

Sadık Emir Kabaca: "Milli Takım 'da oynamak çok gurur verici"
Editör: 15Haber
02 Temmuz 2022 - 13:35
Sadık Emir Kabaca: "Milli Takım ’da oynamak çok gurur verici", Spor Haberleri. İşte o detaylar;

A Milli Erkek Basketbol Ulusal Takımı ’nın başarılı oyuncusu Vefalı Dikte Terbiyesizce, Milli Takım ’da oynamanın çok gurur verici bir şart olduğunu söyledi. 21 yaşındaki basketbolcu, Büyük Britanya maçı için ise, "Büyük Britanya basketbolda gelişmekte olan bir ülke. İlk maçta İstanbul ’da yenmiştik. İngiltere ’de de kazanıp, döneceğimizi düşünüyorum" dedi.

A Milli Erkek Basketbol Takımı, FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri ilk tur son maçında yarın Büyük Britanya ile deplasmanda karşısında karşıya gelecek. Bu maç öncesinde millerin başarılı oyuncusu Sadık Dikte Kabaca, İhlas Haber Ajansı'na (İHA) açıklamalarda bulundu.

"İngiltere ’de de kazanıp, döneceğimizi düşünüyorum"

Büyük Britanya maçını değerlendiren Kabaca, "Sezonu bitenler antrenmanlara anında başlamıştı. Ben de sezon bitince katıldım hemencecik. Şu belli başlı kadar iyi gidiyor. Hazırız. Büyük Britanya basketbolda gelişmekte olan bir ülke. İlk maçta İstanbul ’da yenmiştik. İngiltere ’de de kazanıp, döneceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

Milli Takım ’a çağrılmanın nasıl bir duygu olduğu sorusuna 21 yaşındaki basketbolcu, "Fazla kibir verici bir şart. Ben 2 kere A Ulusal Takım formasını giydim. Bu 3 olacak. Kendi adıma çok mutluyum" şeklinde cevap verdi.

"Galatasaray taraftarına teşekkür"

Bu sezon Galatasaray formasıyla başarılı bir sezon geçirmesi ve taraftarların ona olan ilgisinin hatırlatılması üzerine genç oyuncu, "Taraftarlara öncellikle beni destekledikleri için teşekkür ediyorum. Sezon içinde benim inişli, çıkışlı performanslarım oldu. Daha iyi olabilirdi ama sezon sonunda belirli bir noktaya getirdiğimi düşünüyorum. Önümüzdeki sezon daha istikrarlı bir şekilde benzer performansı gösterebilirim" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA Sadık Emir Kabaca: "Milli Takım ’da oynamak çok gurur verici", başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Sadık Emir Kabaca: "Milli Takım ’da oynamak çok gurur verici" haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum