Rus hükümeti 8 trilyon rublelik finansal teşvikleri devreye sokacak

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, bütçe harcamalarının bu senenin önceki dört ayında güzeşte senenin ayrımsız zamanına gereğince yüzdelik 25 arttığını, finansal heveslendirme paketleri düşüncesince bu sene 8 trilyon ruble harcayacaklarını açıkladı.

Rus hükümeti 8 trilyon rublelik finansal teşvikleri devreye sokacak
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 12:55
Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre:
Moskova

Mişustin, hükümet yetkilileriyle Moskova’da gerçekleştirdiği toplantıda, Rusya’nın bu senenin önce üç ayında tahminî 1,2 trilyon ruble bütçe dahası verdiğini söyledi.

Bütçe harcamalarının arttığına ayraç fail Mişustin, “Ocak-Nisan 2022 zamanında federal bütçe masrafları sabık senenin ayrımsız zamanına mucibince az daha yüzdelik 25 oranında arttı, gelirlerde de artım gözlemliyoruz.” dedi.

Yaptırımlar zımnında iş hayatına müteveccih önlemler almaya bitmeme ettiklerini tamlayan Mişustin, “Öncelikli gelişim planında toprak meydan ameliyat düşüncesince finansal dayanak noktası bu sene 5 trilyon rubleyi aşacak, 3 trilyon ruble de bambaşka önlemlere yönlendirilecek.” yorumunu yaptı.

Söz konusu masraf düşüncesince çelimli ortak finansal temele gerekseme duyduklarını özetleyen Mişustin, bu yüzden finansal disipline düzen bağı ortak biçimde uymaya bitmeme edeceklerini söyledi.

Batılı devletlerin harp zımnında uyguladığı şümullü yaptırımların etkisiyle Rus ekonomisinin bu sene minimum yüzdelik 10 küçülmesi bekleniyor.

Detaylı bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum