Romanya'da Ekim ayından beri en yüksek çoğaltma haberi

Romanya'da Ekim ayından beri en yüksek çoğaltma, Sağlık Haberleri.

Romanya'da Ekim ayından beri en yüksek çoğaltma haberi
Editör: 15Haber
19 Ocak 2022 - 02:10
Romanya'da Ekim ayından beri en yüksek çoğaltma, Sağlık Haberleri.

Romanya ’da son 24 saat içerisinde 16.760 insanda corona virüsü saptama edildiği belirtildi. Önceki güne göre iki kat yükselme yaşanırken, Ekim ayından beri birincil defa bu dek yüksek bir büyüme meydana geldiği kaydedildi.

Ülke nüfusunun takriben yüzde 41 ’inin aşılandığı ve Avrupa Birliği ülkeleri arasında en düşük aşılama oranına sahip ikinci ülke olan Romanya ’da Ekim ayında 18.863 vaka açıklanmıştı. öte taraftan ülkede son 24 saat içerisinde 65 insanın öldüğü de belirtildi.

Romanya bir süre önce izolasyon ve karantina sürelerini değiştirmiş, koalisyon hükümetindeki partiler de Covid-19 aşı kartı uygulamasını gerekli ülkü getirme kararı üstünde anlaşmıştı.

Aşılama oranlarının fazla düşük olduğu ülkede Ekim ve Kasım ayında ülke her 1 milyon insanda vefat oranlarının en yüksek olduğu ülkelerin başında gelmişti. Salgının başladığı günden beri 20 milyon nüfuslu ülkede yaklaşık 60.000 insan yaşamını yitirdi.

Romanya'da Ekim ayından beri en yüksek çoğaltma, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum