Rize 'de insanlık dışı olay

Rize ’de insanlık dışı olay, Olay ilçeye yan Kirazlık mahallesi Liman Mevkiinde meydana geldi.

Rize 'de insanlık dışı olay
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 15:31
Rize ’de insanlık dışı olay,

Olay ilçeye yan Kirazlık mahallesi Liman Mevkiinde meydana geldi. İçerisinde geri dönüşüme gönderilecek makine yağı bulunan varilin içerisinden gelen yavru kedi seslerini ayrım eden vatandaşlar derhal Pazar Belediyesi ekiplerine haber verdi. Gelen ekipler varilin içerisine atılmış olan 3 kediden 1'inin öldüğünü belirleyerek diğer iki kediyi belediye bünyesinde hizmet veren rehabilitasyon merkezine getirdi.

Burada tedavi altına alınan 2 yavru kedi bununla beraber üzerlerine yapışan yanmış yağdan arındırıldı. Baytar Bahar Banko Ayaz yaptığı açıklamada “Kedilerimizin durumları çok ağırdı, temizleme aşaması biraz zorlama geçti. 1 tanesini maalesef kaybettik ama diğer 2'sinin durumu şuan gayet iyi. Tedavileri demin devam ediyor, 1 haftalık bir çare süreçleri olacak. Bulundukları yerde kedilerin anneleri var. Doğal yaşamlarını sürdürebilmeleri için buradaki tedavilerinin arkasından her tarafta oraya bırakacağız” ifadelerini kullandı.

 

Cengiz Yıldırım
 

Rize ’de insanlık dışı olay, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum