Rize'de havalimanı açıyorlar, İstanbul'da havalimanı yıkıyorlar

Rize'de havalimanı açıyorlar, İstanbul'da havalimanı yıkıyorlar, Gündem Haberleri.

Rize'de havalimanı açıyorlar, İstanbul'da havalimanı yıkıyorlar
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 15:18
Rize'de havalimanı açıyorlar, İstanbul'da havalimanı yıkıyorlar, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Türkiye ’nin deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilen ikinci havaalanı olan Rize-Artvin Havaalanı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün hizmete açılıyor.

Rize ’de havaalanı açıldığı gün, yıkılıp Halk Bahçesi yapılacağı duyurulan İstanbul Yeşilköy ’deki Atatürk Havalimanı ’nın iki pistinin kırılması için meslek makineleri ve kamyonlar sahneye çıktı. Araçların üzerinde halk bahçesi projesi için düzenlenen ihalede 2 milyar 127 milyon liralık önerge veren Yapı&Yapı firmasının logosu bulunuyor.

Havalimanındaki bu gelişmeyi İBB İYİ Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık ’ın sosyal ağ hesabından paylaşarak Türkiye ’ye durdu.

Kıdık, Atatürk Havalimanı ’nın yıkılmaya başlandığını duyurduğu paylaşımında, bu duruma tepki göstererek şunları kaydetti: “Gaye kesin, zihniyet belirlenmiş. Dün Katar Emiri Ankara ’ya geldi,  bugün Rize Havalimanı açılışı var ve bugün bununla beraber Atatürk Havaalanı ’nın yıkılmaya başlandığı gün olacak. Siz ulusal yok ulusal değerlerin düşmanısınız. Artık yoruma lüzum yok niyetinizi alenen belli ettiniz!” dedi.

Fotoğraflar: Batuhan Serim / Sözcü

Atatürk Havaalanı ’ndan kendi çektiği videoyu da paylaşan Kıdık şunları söyledi:

“Arkamda sıra sıra iş makineleri dizilmiş. Görünürde, bir oldu bittiyle yapılan ihale sonrası yıkımına başlanacak. Bugün bununla beraber Rize Havalimanı açılıyor.  Yani, Rize Havalimanını açtıkları günü Atatürk Havalimanını da yıktıkları gün olarak  kayıtlara geçirmek istiyorlar.”

KAR YAĞINCA BAKANLAR ATATÜRK HAVALİMANI ’NA İNMİŞTİ

Ocak ayındaki yoğun kar yağışı esnasında yeni açılan İstanbul Havalimanı sınıfta kalmış, pistleri kapanmıştı. İstanbul Havaalanı kapalıyken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın talimatıyla İçişleri Bakanı ve Ulaştırma Bakanı İstanbul ’a gönderilmiş ama bakanlar İstanbul Havaalanı yerine Atatürk Havalimanına inmek zorunda kalmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kapatılan Atatürk Havalimanı ile ilgili, “Heba olmasına müsade vermeyeceğiz. 2023 ’deri daha sonra açacağız” demişti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ’nun yaptığı bu açıklamaya Ulaştırma ve Altyapılar Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Atatürk Havalimanı hikayesi kapandı gitti. Zaten oranın kuzey ve güney pistinin halk bahçesi olarak yapılması için işe başlanıyor” biçiminde cevap vermişti.

Rize'de havalimanı açıyorlar, İstanbul'da havalimanı yıkıyorlar, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum