Reynmen, Ece Erken 'e 5 bin lira tazminat ödeyecek

Reynmen, Ece Erken ’e 5 bin lira tazminat ödeyecek, Reynmen lakabıyla aşina Yusuf Aktaş, iki sene önce Ramazan ayında cama çıkarak ezan okuduğu görüntülerini sosyal ağ hesabından ‘Ezan okunuyor mu diye bakmaya çıktı' açıklamasıyla paylaşmış, paylaşım üzerine ezanla dal.

Reynmen, Ece Erken 'e 5 bin lira tazminat ödeyecek
Editör: 15Haber
17 Kasım 2021 - 11:36
Reynmen, Ece Erken ’e 5 bin lira tazminat ödeyecek,

Reynmen lakabıyla aşina Yusuf Aktaş, iki sene önce Ramazan ayında cama çıkarak ezan okuduğu görüntülerini sosyal ağ hesabından ‘Ezan okunuyor mu diye bakmaya çıktı' açıklamasıyla paylaşmış, paylaşım üzerine ezanla dalga geçtiği gerekçesiyle eleştirilmişti. Ardından Ece Erken'in Bircan Bali ile sunuculuğunu yaptığı bir televizyon programında paylaşım hakkında yorumlarda bulunulmuş, ilahiyatçı Arif Aslan ise Reynmen hakkında ‘dinden çıktı' diye konuşmuştu.

"İnsanların özel hayatlarını konuşmak dışarıda diğer vasfın ne?''

Ezan paylaşımı sebebiyle eleştirilen Reynmen, kendisini eleştiren ikili hakkında sosyal ağ hesabından "Sona Ermek bilmedi karalamalarınız, leşsiniz, ucuzsunuz'' biçiminde yazılı bir paylaşımda bulunmuş, ardından yaptığı açıklamada "İnsanların özel hayatlarını konuşmak dışında diğer vasfın ne? Bunu benimle paylaş ben bunu merak ediyorum. İnşallah yarın bu storylerimi döndürürsünüz programda. İnşallah o vakit başlayacaksınız natürel insanların hayatlarını konuşmaya. Elimden ne geliyorsa yapacağım hukuki anlamda. Hekim Ahmet Arif Aslan da beni dinden çıkarmış tövbe etmem lazımmış. Tövbe'' ifadelerini kullanmıştı. Açıklama üstüne Ece Erken, avukatı Gökçe Sobay yoluyla mahkemeye başvurarak tazminat davası açmıştı.

Ece Erken 5 bin liralık tazminat davasını kazandı

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında davacı Ece Erken'in avukatı Gökçe Sobay ile davalı Reynmen'in avukatı Alaaddin Serhan Yaman hazır bulundu.

Duruşmada Ece Erken'in avukatı, "Müvekkilimin şikayeti üzerine açılan ceza yargılamasında davalı Reynmen hakaret suçu sebebiyle yargılanmış ve hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiştir. Toplanacak diğer bir delil kalmadığından davamızın kabulüne karar verilmesini istiyoruz'' diye konuştu.
Reynmen'in avukatı ise beyanında davanın reddini talep etti.

Duruşma, Reynmen'in Ece Erken'e 5 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi

Sema Demir
 

Reynmen, Ece Erken ’e 5 bin lira tazminat ödeyecek, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum