Rejim çıkmaz sokakta

Rejim çıkmaz sokakta, Gündem Haberleri.

Rejim çıkmaz sokakta
Editör: 15Haber
15 Mayıs 2022 - 05:53
Rejim çıkmaz sokakta, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Cindoruk, Canan Kaftancıoğlu ’na siyasi yasaklanmış kararını değerlendirdi:

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ’na konulan siyasi yasak kavga konusu olurken, duayen politikacı ve TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk SÖZCÜ ’ye konuştu. “Siyasi yasaklar hiç kimseye fayda getirmez ’ ’ diyen Cindoruk ’un açıklamaları şöyle:

■12 Eylül ’den sonradan çok sayıda siyasetçiye yasak getirildi. Ben dahil çok sayıda siyasetçi, Zincirbozan ’da gerekli ikamete yan tutulduk. Siyaset yasağının sonucu sürgün oldu. Bu yasaklar hiçbir ülkeye üstünlük getirmez, unutulmasın oysa siyasi yasak konulan kişiler bir müddet sonradan daha zinde biçimde siyaset sahnesinde yer almıştır. Lakin yetişmiş kadroların bir bölümü de kaybedilmiştir. En önemlisi ise boşa giden zamandır.

BÜTÜN SİYASETÇİLERE YÖNELİK

■ CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ’na getirilen yasaklanmış sadece ona değil, siyasi haklara, esas özgürlüklere, insan haklarına da getirilen bir yasaktır. Bütün siyasetçilere yöneliktir. Bugün Türkiye ’de demokrasinin kurallarına uyulmuyor. Siyasi muhalefet yok edilmek isteniyor. Yasaklarla bir yere varılamaz. Büyük bir çözümsüzlük ortamı var.

■ Eğer bir ülkede Cumhurbaşkanı çevrili olursa, yargı da cepheli olur. Bugün Türkiye ’de rejim, çıkmaz bir sokaktadır. Bu çıkmaz sokaktan çıkmak için de iktidar değişikliği gerekiyor.

 

Rejim çıkmaz sokakta, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum