Rehin alıp 'kırmızı etek' giydiren sanığa tahliye

Rehin alıp 'kırmızı etek' giydiren sanığa tahliye, Gündem Haberleri.

Rehin alıp 'kırmızı etek' giydiren sanığa tahliye
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 13:43
Rehin alıp 'kırmızı etek' giydiren sanığa tahliye, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Olay, 10 Şubat günü Şimşek ilçesi, Karaağaç Mahallesi ’nde meydana geldi. Gamze Ü. isimli benzer kızı seven E.M. ile Yaşar Ç., aralarındaki husumeti çözmek için bir araya geldi.

E.M. arkadaşı M.Ş. ile birlikte Yaşar Ç. ’nin evine gitti. Burada taraflar aralarında tartışma çıktı. Yaşar Ç., yan Ebubekir T. ve Gökhan Y. ile birlikte E.M. ve M.Ş. ’nin ellerini kelepçeleyip ayaklarını bağlayarak ağzını bantladıktan sonra yere yatırarak tekme- yumruk dövdü.

Bu sırada Yaşar Ç. belinden çıkardığı tabancayı, E.M. ’nin ağzına sokup tehdit etti ve mermi yutturdu.

Şüpheliler, kıyafetlerini çıkardıkları E.M. ’ye gecelik giydirdi. O anları da M.Ş. ’ye tehditle cep telefonu kamerasıyla kaydettirdi.

POLİS OPERASYONUYLA KURTARILDILAR

Yaşar Ç. ’nin, sosyal ağ hesabından paylaştığı gaddarlık görüntülerini izleyen E.M. ’nin arkadaşları, durumu polise bildirdi.

İhbar üzerine İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Yaşar Ç. ’nin evine baskın yaptı. E.M. ile M.Ş. ’yi kurtaran polis, Yaşar Ç. ’yi ise gözaltına aldı.

Ekipler, bir vakit sonradan da Ebubekir T. ve Gökhan Y. ile bu sırada benzer evde bulunan Gamze Ü. ’yü yakaladı. Yaşar Ç., Ebubekir T. ve Gökhan Y. tutuklanırken, Gamze Ü. ise tutuksuz yargılanmak üzere bağımsızlık bırakıldı.

Şüpheliler hakkında, ‘Yağma ’, ‘Yaralama ’, ‘Hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ’, ‘Şantaj ’ ve ‘Silahla tehdit ’ suçlarından 15 ’er yıla kadar hapis cezası istemiyle Bursa 10 ’uncu Ağır Canice Mahkemesi ’nde dava açıldı.

‘BANA DA ETEK GİYDİRDİ ’ DİYEREK KABAHAT DUYURUSUNDA BULUNDU

Rehin alma görüntülerinin haberlerde ve sosyal medyada yayınlanmasının ardından O.S. isimli bir kişi Ebubekir T. göre kendisine de ‘kırmızı etek ’ giydirildiği ve o anların videosunun çekildiği gerekçesiyle savcılığa kabahat duyurusunda bulundu.

Esir sanık Ebubekir T. hakkında Bursa 8 ’inci Asliye Ceza Mahkemesi ’nde, ‘Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek ’, ‘Cebir, korkutma ya da aldanma kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ’ ve ‘Silahla korkutma ’ suçlarından 2 yıldan 15 yıla değin hapis cezası istemiyle bir dava daha açıldı.

‘GECELİĞİ GİYDİRDİM LAKIN VİDEOYU PAYLAŞMADIM ’

Davanın birincil duruşması 8 ’inci Asliye Canice Mahkemesi ’nde görüldü. Duruşmaya tutsak bulunduğu cezaevinden Ses ve Gösterme Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanan Ebubekir T.,
şu ifadeleri kullandı:

*Müştekiyi 10 yıldır tanırım. Kendisine ve annesine fiziki destekte bulundum. Kendisi benim evimde, annesi de kız arkadaşım Elif ’in evinde kalmaktaydı.

*Müşteki, annesini bakmak için kız arkadaşımın evine gittiğinde, ‘Ebubekir seni hak etmiyor, benimle birlikte almak ister misin? ’ diyerek sözlü tacizde bulunmuş. 1 Şubat gecesi evime geldiğinde kendisine kız arkadaşıma tacizde bulunup bulunmadığını sordum.

*Bana pişman olduğunu söylemişti. Ben de o hemen olan sinirimle yüzüne ve çenesine yumruk attım. daha sonra kız kardeşime ait eteği giydirdim.

*Bu şekilde video çekip telefonumda tuttum. Videoyu hiçbir yerde paylaşmadım. Kendisine elbette silahla vurmadım.

*Evimde zorla tutmadım. Kendi elbisesini giydirip evimden gönderdim. Video sosyal medyada yoktur.

*Polisler telefonumda yaptığı arama sırasında bu videoya ulaşmışlardır. Hakkımda şikayetten vazgeçme olursa kabul ederim. Suçtan doğan zararı karşılamak isterim.

TAHLİYE EDİLDİ

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında bütün deliller toplandığı için sanığın tahliyesini talep etti. Duruşma heyeti, duruşmaya katılmayan O.S. ’nin cebren getirilmesine, Ebubekir T. ’nin kız arkadaşının dinlenmesine ve sanığın bu suçtan tahliyesine karar verdi.

Yaşar Ç., Ebubekir T., Gökhan Y. ve Gamze Ü. hakkında 15 ’er yıla değin hapis cezası istemiyle 10 ’uncu Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi ’nde açılan öteki dava ise önümüzdeki ay görülecek. (DHA)

Rehin alıp 'kırmızı etek' giydiren sanığa tahliye, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum