Rauf Denktaş, vefatının 10. yıldönümünde anıldı

Rauf Denktaş, vefatının 10.

Rauf Denktaş, vefatının 10. yıldönümünde anıldı
Editör: 15Haber
13 Ocak 2022 - 17:06
Rauf Denktaş, vefatının 10. yıldönümünde anıldı,

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ’nin (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, vefatının 10 ’uncu yıldönümünde anılıyor.

“MÜCADELEMİZE VE YOLUMUZA IŞIK TUTMAYA DEVAM EDİYOR”

SOSYAL MEDYA hesabından paylaşımda bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Son nefesinde bile,  ‘KKTC ’yi yaşatınız, Anavatan Türkiye ’ye dört elle sarılınız ’ diyen Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş bu vasiyeti ile mücadelemize ve yolumuza ışık tutmaya devam ediyor.

Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş ’ı vefatının 10. Yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyorum… Mekanı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

“HAFIZALARDAKİ YERİNİ DAİMA KORUYACAK”

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı da bir kutlama mesajı paylaşarak, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif Denktaş ’ı vefatının onuncu yıldönümünde hürmet, minnet ve rahmetle anıyoruz.
Merhum Rauf Denktaş ’ın Kıbrıs Türkü ’nün hürriyeti, bekası ve güvenliği için Anavatan Türkiye ile gönül ve zihin birliği içinde verdiği mücadeleye eşsiz katkıları ve dirayetli liderliği hafızalardaki yerini her zaman koruyacaktır.

Tarihi ve manevi sorumluluklarımızın bilinciyle, Kıbrıs Türk Halkı ’nın, egemen eşitlik ve eşdeğer uluslararası statülerinin tescili yönündeki istikrarlı mücadelesine tam yardım vermeye devam edeceğiz.”

“SİYASİ DEHASIYLA SEMBOL İSİM”

SOSYAL AĞ hesabından paylaşımda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Cesareti ve siyasi dehasıyla Kıbrıs Türklerinin özgür mücadelesinde simge ad olan, büyük devlet adamı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ’ı vefatının 10 ’uncu sene dönümünde hürmet ve rahmetle anıyorum.” dedi.

“HAYTINI BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNE ADAYAN BÜYÜK DEVLET ADAMI”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, anma mesajında, “Hayatını Kıbrıs ’ın hür mücadelesine adayan büyük devlet insanı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ’ı vefatının yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.” ifadelerine yer verdi.

“KIBRIS TÜRKLÜK VE YARGI DAVASININ BÜYÜK LİDERİ”

Halkçı Parti Genel Başkanı Gültekin Sakin, “Cesaretini Halk sevgisinden, kabiliyetini Vatan aşkından bölge, Kıbrıs Türklük ve hak davasının Büyük Lideri, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ’ı rahmetle ve saygıyla anıyoruz.” mesajına yer verdi.

“SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUM”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce de kutlama mesajı paylaşarak, “Ömrünü Kıbrıs davasına adayan, Kıbrıs Türkleri ’nin özgürlük ve özgür mücadelesinin önderi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ’ı aramızdan ayrılışının sene dönümünde hürmet ve rahmetle anıyorum.” dedi.

“TÜRKLERİ IMHA ETMEK İSTEYENLERE KARŞI…”

Galibiyet Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Türkleri imha etmek isteyenlere karşı Türk Mukavemet Teşkilatı ’nı kuran ve Kıbrıs ’ın bağımsızlığını kazanmasını sağlayan, Devlet adamı Rauf Denktaş ’ı vefatının yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyorum.” paylaşımında bulundu.

SAADET PARTİSİ, DENKTAŞ ’I, ONUN SÖZLERİYLE ANDI

Saadet Partisi, kurumsal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “ ’Üstünde özgürlük yaşayalım diye canlarını kanlarını vermiş olan insanların, bize bırakmış oldukları toprakları babamızdan miras bulmuş mirasyedi gibi ne satabiliriz ne de bırakıp kaçabiliriz. ardına kadar koruyacağız. ’” ifadelerine yer verdi.

“ÖRNEK BİR DEVLET ADAMIYDI”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Hayatını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ’nin özgürlük mücadelesine adamış, fazla yönü olan, örnek bir devlet adamıydı. KKTC ’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ’ı ölüm yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.” dedi.

“YAVRU VATAN ’IN BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞAN…”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise, “Yavru Vatan ’ın hür mücadelesinde canla başla çalışan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ’mizin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ’ı saygı ve rahmetle anıyorum.” açıklamasında bulundu.

“HANGİ YÜZLE DENKTAŞ ’I ANACAKSINIZ?”

Denktaş ’ın eski danışmanı Sabahattin İsmail, sosyal ağ hesabından paylaşımda bulunarak, Denktaş ’ın abide mezarının hala tamamlanamamış olmasına tepki gösterdi. İsmail, şu açıklamada bulundu:

“Hangi yüzle Denktaş ’ı anacaksınız? Hiç utanma duygunuz da mı kalmadı? KKTC Kurucu Cumhurbaşkanımız Denktaş ’ın aramızdan ayrılışının 10. yıldönümü. Ilk Önce CB Tatar ve hükümet üyeleri edinmek üzere, kurduğu devletin makamlarında oturanlar, tekrar tekrar söz vermelerine rağmen 10 yıldır bir türlü bitirmedikleri abide mezara gidip ‘izindeyiz, yolundayız ’ nutukları atacaklar. Hiç utanmanız, sıkılmanız yok mu?

“BU VEFASIZLAR İSTEDİKLERİ KADAR ÇIRPINSIN, SENİ UNUTTURMAYACAĞIZ”

‘Para değil ’ diyorlar fakat anavatandan külliye saray inşaatı için milyonlarca dolar kaynak buluyorlar. Bu devletin kurucusunun anıt mezarı 10 yıldır bitirilmezken, külliye saray gerçekleştirmek için çırpınıp durmaktan utanmıyor musunuz? Önceliğiniz anıt mezar mı saray mı olmalıydı?

Yarattığınız kaynakla aile ile bir araya gelerek, onların da onayını alarak bitirmeyi niye düşünmüyorsunuz? Sorun para yok. Sevgisizlik. Denktaş ’a ihanet. O ’nun adını kullanıp siyasi rant sağlamak, içi anlamsız, sahte nutuklar atmak, ama, O ’nu Halkın yüreğinden silmeye çalışmak.

Bu vefasızlığa, bu ihanete değer değildin. Yattığın yerden doğrulup bu vefasızların yüzüne ne söylesen yeridir. Nur içinde yat. Tanrının rahmeti bol, ruhun şad, mekanın cennet olsun. Seni unutmadık, unutmayacağız. Bu vefasızlar istedikleri değin çırpınsın, seni unutturmayacağız.”

Rauf Denktaş, vefatının 10. yıldönümünde anıldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum