Ragbi Türkiye Şampiyonasına Denizli ev sahipliği yapacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türk sporunun altyapısı için kurulan Anadolu Yıldızlar Ligi'nde Türkiye ragbi finallerini Denizli ev sahipliği yapacak.

Ragbi Türkiye Şampiyonasına Denizli ev sahipliği yapacak
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 17:56
Ragbi Türkiye Şampiyonasına Denizli ev sahipliği yapacak, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türk sporunun altyapısı için kurulan Anadolu Yıldızlar Ligi'nde Türkiye ragbi finallerini Denizli ev sahipliği yapacak.
Sporu sevdirmek, kulüpler ve milli takımlar için altyapı oluşturmak gibi hedefler doğrultusunda dokuz yıldır uygulanan Anadolu Yıldızlar Ligi projesi kapsamında sezon finali Denizli ev sahipliğinde yapılacak.

Ragbi finallerine 28 takımdan 472 sporcu katılacak.
09-13 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek organizasyon için hazırlıklar devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilecek ve desteklenecek yarışmalara 28 takımdan 472 sporcunun katılacağı bildirildi. 16 erkek takımı, 12 kız takımı Türkiye şampiyonu olmak için çok çalışacak.

Kınıklı Sahasında Açılış Töreni
Analig Rugby Türkiye Finalleri, Kınıklı Futbol Sahası ve Şemikler Futbol Sahası olmak üzere iki farklı sahada 5 gün boyunca devam edecek. Açılış töreni 09 Ağustos Salı günü saat 10:00'da Kınıklı futbol sahasında PAÜ hastaneleri önünde gerçekleştirilecek. Ankara- Aksaray - Antalya - Bursa - Tokat- Denizli - Edirne - Van - Bartın - Konya - Osmaniye - İstanbul - Eskişehir - Adana - Diyarbakır - Kocaeli erkek takımları ve Kastamonu - Ordu - Denizli - Tokat- Antalya - Konya - Diyarbakır - Eskişehir - Adana - Kocaeli - Samsun - Ankara ekipleri katılacak.

Türk sporu Analig ile kazanmaya devam ediyor
Anadolu Yıldız Ligi'nin Türk sporunda sürdürülebilir, verimli ve başarılı bir sistem kurmayı planladığını belirten Denizli İl Gençlik ve Spor Müdürü Ömer İlman, projenin dokuz yıldır başarıyla uygulandığını kaydetti. Geçtiğimiz dönemde Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Denizli'de birçok önemli etkinlik gerçekleştirdiklerini kaydeden İlman, Türkiye'nin yıldız adaylarını tekrar ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Yeni sezonda ilimizde spor organizasyonlarının sayısını artırmak için çalıştıklarını belirten İlman, Denizli'yi sektörde marka şehir, sporda marka şehir yapmak hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. İlman, tüm sporseverleri müsabakaları izlemeye davet etti.
Ragbi Türkiye Şampiyonasına Denizli ev sahipliği yapacak
Ragbi Türkiye Şampiyonasına Denizli ev sahipliği yapacak
Ragbi Türkiye Şampiyonasına Denizli ev sahipliği yapacak

Detaylı bir şekilde, Ragbi Türkiye Şampiyonasına Denizli ev sahipliği yapacak başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum