Putin, 120 bin kişinin askere alınmasına ilişkin kararnameyi imzaladı , MOSKOVA haberleri

Son Dakika MOSKOVA haberleri: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 120 bin Rus vatandaşının sonbaharda askere alınmasına ilişkin yeni bir kararnameyi imzaladı.

Putin, 120 bin kişinin askere alınmasına ilişkin kararnameyi imzaladı
, MOSKOVA haberleri
Editör: Derya Demir
30 Eylül 2022 - 21:23
Putin, 120 bin kişinin askere alınmasına ilişkin kararnameyi imzaladı , MOSKOVA haberleri, MOSKOVA İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 120 bin Rus vatandaşının sonbaharda askere alınmasına ilişkin yeni bir kararnameyi imzaladı.
Rusya, Ukrayna’da askeri operasyonlarını sürdürürken, Rus ordusunun askeri gücü de artırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda ülkede kısmi seferberlik kararıyla 300 bin yedek askerin orduya katılması yönünde kararname imzalayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, sonbahar celp dönemi için 120 bin kişinin orduya katılması yönünde yeni bir kararname daha imzaladı.
Öte yandan, Rusya Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Ana Organizasyon ve Seferberlik Müdürlüğü Başkan Yardımcısı Tuğamiral Vladimir Tsimlyansky, sonbahar celp döneminde askere alınacakların Rusya Federasyonu topraklarında görev yapacağını söyleyerek, 120 bin askerin Ukrayna’daki askeri operasyonlarda cepheye gönderilmeyeceğini belirtti.
Putin, 120 bin kişinin askere alınmasına ilişkin kararnameyi imzaladı

Detaylı bir şekilde, Putin, 120 bin kişinin askere alınmasına ilişkin kararnameyi imzaladı , MOSKOVA haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. MOSKOVA ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum