Pro Beach Tour Mersin etabı Kızkalesi'nde başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) iş birliğiyle düzenlenen "Pro Plaj Voleybolu Türkiye Turu Mersin Etabı" Kızkalesi plajında başladı.

Pro Beach Tour Mersin etabı Kızkalesi'nde başladı
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 12:57
Pro Beach Tour Mersin etabı Kızkalesi’nde başladı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) iş birliğiyle düzenlenen "Pro Plaj Voleybolu Türkiye Turu Mersin Etabı" Kızkalesi plajında başladı.
Türkiye'nin yanı sıra KKTC ve Ukrayna'dan da sporcuların katıldığı turnuvada 17 erkek takımı ve 12 kadın takımı kıyasıya mücadele ediyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, bu organizasyonun özellikle Mersin'in tanıtımı için çok önemli olduğunu söyledi. Kızkalesi'nin Mersin için önemli bir turizm merkezi olduğunu ve Pro Beach Tour Plaj Voleybolu Mersin etabının amacının Mersin'i sergilemek olduğunu belirten Gökbel, "Gençlik hizmetleri birimimiz ile Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor ve Spor İl Müdürlüğümüzün ortaklaşa düzenlediği bu etkinlikte, Türkiye Voleybol Federasyonu, Mersin İlk hedefimiz Türkiye'yi ve özellikle turizm merkezi olan Kızkalesi'ni tanıtmak. İkinci hedefimiz Mersin'de yoğun spor faaliyetleri yürütmek. Takvimimize baktığımızda Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 2022 takviminde çok önemli ulusal ve uluslararası spor etkinlikleri yer alıyor. Bu turnuva bittikten sonra Eylül ayında 5 farklı kategoride yapılacak ve en uzunu 55 kilometre olan Kilikya Ultra Maratonu var. Hemen ardından Ekim ayında 14. kez koşacağımız Tarsus Yarı Maratonu var. Son olarak 2023 Nisan'ında yapacağımız 5. Mersin Tam Maratonu var. Bu da demek oluyor ki Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Başkanımız Vahap Seçer önderliğinde Mersin'i spor şehri yapmak ve tanıtımını yapmak için çok ciddi planlarımız var. Spor etkinlikleri ile Mersin. Bu proje de bunun bir parçası” dedi.

“Tatilciler için de harika bir etkinlik”
Pro Beach Tour Mersin ayağı için TVF ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı yetkililerinin koordineli bir şekilde çalıştığını vurgulayan Gökbel, "Bu turnuvaya ülkemizden sporcuların yanı sıra Ukrayna ve KKTC takımları da katıldı. Çok kalabalık bir turnuvaydı. Tatilcilere de gerekli duyuruları yaptık. Hafta sonları Mersin ve çevresinden gelen tatilciler için güzel bir etkinlik olacağını düşünüyorum" dedi.
TVF Plaj ve Kar Voleybolu Direktörü Oğuz Değirmenci, Pro Beach Tour Mersin ayağının uluslararası katılıma açık Türkiye Serisi ayağı olduğunu belirterek, “Mersin ayağı olarak Türkiye'nin en yüksek katılımlı etabını Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştiriyoruz. Mersin. Yeterli zaman aralığının önceden bırakılması ve sporcuların Mersin'i önceki organizasyonlardan tanıyor olması önemli ve önemli bir faktördür. KKTC ve Ukrayna'dan katılımcılar var. Daha yoğun bir katılım olabilirdi, ancak bu pandemi nedeniyle olmadı. Ama önümüzdeki yıllarda inşallah uluslararası kuruluşları buraya getireceğiz” dedi.
Kızkalesi'nde bu tür organizasyonların yapılmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Kızkalesi esnafından Gökhan Çakır, "Kızkalesi'ni tanıtan ve gelişmesini sağlayan bir kuruluştur. İlimizin ve ilçemizin adının böyle bir organizasyonda duyurulması bizim için çok önemli. Bu, burada düzenlenen 2. büyük etkinlik. İster daha önce düzenlenen konserler, ister bu tür turnuvalar, Kızkalesi'nin adının duyurulması için çok önemli organizasyonlardır.
Pro Beach Tour'un Mersin etabı, 7 Ağustos 2022 Pazar günü oynanacak final maçlarının ardından sona erecek.
Pro Beach Tour Mersin etabı Kızkalesi’nde başladı
Pro Beach Tour Mersin etabı Kızkalesi’nde başladı
Pro Beach Tour Mersin etabı Kızkalesi’nde başladı
Pro Beach Tour Mersin etabı Kızkalesi’nde başladı

Detaylı bir şekilde, Pro Beach Tour Mersin etabı Kızkalesi’nde başladı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum