Prizde unutulan şarj aleti faciaya neden oldu: 2 daire küle döndü

Prizde unutulan şarj aleti faciaya neden oldu: 2 daire küle döndü, Gündem Haberleri.

Prizde unutulan şarj aleti faciaya neden oldu: 2 daire küle döndü
Editör: 15Haber
14 Mayıs 2022 - 13:45
Prizde unutulan şarj aleti faciaya neden oldu: 2 daire küle döndü, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Yangın, sabah saat 11.00 sıralarında Bağcılar Fatih Mahallesi 1793 Sokak'ta çıktı. İddiaya göre, gece saatlerinde prize takılan yük aleti sabahleyin saatlerinde aşırı ısınarak patladı. Patlayan çok miktar aletinden çıkan yangın kısa sürede 5 katlı binanın çatı katında yer alan daireyi sardı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine durum yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

Polis ekipleri yangın yeri ve çevresinde geniş çaplı güvenlik önlemi alırken, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle bağlı binanın çatısına da sıçrayan yangın denetim altına alınarak takriben 1 saatlik çalışma sonucunda söndürüldü. Yangında herhangi bir yaralanma ve can kaybı meydana olmazken, daireler kullanılamaz ülkü geldi.

“Ucundan tutuştu, komşuların çatısına da sıçradı”

Mahallede yaşamış ve yangına müdahale etmeye çalışan Musa İlmat, “Bu çatının ucunda yer alan naylon parçalarından başlayarak yandı. Perdeler falan da tutuşunca komple çatıyı sardı. Aleve biz müdahale etmeye çalıştık fakat söndüremedik. Komşularımızın çatılarına da sıçradı alevler, itfaiye ekipleri geldiler onlar müdahale ediyorlar. Neyden çıktığını bilmiyoruz lakin kutup kısımdan başladı ondan sonra komple yandı. İçeride yaşayanlar var normalde fakat o anda boştu her hâlükarda fazla şükür kimse yaralanmadı. Her şey denetim aşağıda acilen” dedi.

Batuhan Toprak
 

Prizde unutulan şarj aleti faciaya neden oldu: 2 daire küle döndü, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum