Pozitif olduğu halde ablasının HES kodu ile seyahat eden genç: 'Ben pozitif miyim'

Pozitif olduğu halde ablasının HES kodu ile seyahat eden genç: 'Ben pozitif miyim', Ankara'dan Çorum'a dışarı giden gezgin otobüsü, Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesindeki trafik yoklama noktasında durduruldu.

Pozitif olduğu halde ablasının HES kodu ile seyahat eden genç: 'Ben pozitif miyim'
Editör: 15Haber
19 Kasım 2021 - 09:55
Pozitif olduğu halde ablasının HES kodu ile seyahat eden genç: 'Ben pozitif miyim',

Ankara'dan Çorum'a dışarı giden gezgin otobüsü, Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesindeki trafik yoklama noktasında durduruldu. Jandarma ekiplerince, Covid-19 ve asayiş denetimleri zarfında yolcuların GBT (Genel Data Birleştirme) sorgulaması yapıldı.

Otobüste seyahat eden İsmail Şahin'in PCR testinin artı olduğu saptandı. Jandarma ekipleri, durumu İl Salgın Denetim Merkezine bildirdi.

Trafik denetim noktasına gelen filyasyon ekipleri, İsmail Şahin ile HES kodunu kullandığı ablası Zeynep Şahin'e 3 bin 69'ar lira yönetimle ilgili para cezası uyguladı.

"Ben artı miyim?"

Ablasının HES kodu ile otobüste yolculuk eden İsmail Şahin, "Ablama mesaj attım. Abla bana bilet al dedim. 'Tamam ben alayım' dedi. Evrak almaya lüzum var mı dedim. O hiç bir şey sormadı, bir şeyden de haber değil zaten. 'Ben hallederim' dedi. Ondan sonradan bileti aldı. Ablamın zaten hiçbir şeyden haberi değil" dedi. Ekiplere, "Ben pozitif miyim" diyerek, filyasyonun ne anlama geldiğini sordu.

Hasan Ay
 

Pozitif olduğu halde ablasının HES kodu ile seyahat eden genç: 'Ben pozitif miyim', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum