evde masajmasaj istanbul

Polis 'Direnme yat' dedi yatmadı, yatırıldı kalkmadı, Gündem Haberleri

Polis 'Direnme yat' dedi yatmadı, yatırıldı kalkmadı, Durum, Şamlı Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde yaşandı.

Polis 'Direnme yat' dedi yatmadı, yatırıldı kalkmadı, Gündem Haberleri
Editör: 15Haber
11 Ekim 2021 - 23:20
Polis 'Direnme yat' dedi yatmadı, yatırıldı kalkmadı,

Durum, Şamlı Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde yaşandı. Edinilen bilgiye takriben, bulvar üzerinde devriye atan polis ekipleri, gün içerisinde defalarca 112 Ivedi Çağrı Merkezi'ne “alkollü ve tehlikeli vasıta kullanmaktan” ihbar konusu olan ve her seferinde polisin “Dur” ihtarına uymayarak kaçan 68 ACJ 962 plakalı Audi marka otomobili fark etti. Ekipler yeniden sürücüye “Dur” ihtarında bulundu. Yine polisin ihtarına uymayan sürücü araçla şipşak kaçmaya başladı. Aracın peşine düşen polis, aracın plaka ve istikametini telsizden anons ederek öteki ekiplere bildirdi. Anons üzerine çok sayıda polis ekibi bölgeyi az kalsın kuşatma altına aldı. Yaşanan kovalamacada alkollü sürücü direksiyon hakimiyetini kaybederek bir apartmanın bahçe duvarına çarptı. Kısmet eseri kazada yaralanan olmazken, sürücü Şaban U. (39) ve araçta bulunan yeğenleri Rahim U. (25) ile Tunahan T. (24) yakalandı.

Polis “Yat” dedi, şoför “Hadi yattım” dedi

Sürücünün yeğenleri zorluk çıkartmadan polis ekiplerince kelepçelenerek gözaltına alınırken, alkollü sürücü Şaban U. gözaltına alınmamak için polise direndi. Ekiplere zorlama anlar yaşatan alkollü şoför yere yatmamakta direnirken, polis ekipleri “Yat yere direnme” diyerek güçlükle yere yatırdı. Yere yatan şoför “Haydi yattım, hazır yattım. Ne oldu?” derken, elleri arkadan kelepçelenen sürücü bu defa de polis aracına bindirilmek için kaldırılmak istendi. Polis ekiplerinin “Kalk” demesi üstüne sürücü bu kere de “Haydi yatırdınız kalkmıyorum, kalkmıyorum” diyerek ekiplere güçlük çıkardı. Polis ile alkollü sürücünün garip diyaloğu ise kameralara anbean yansıdı.

4 bin 608 TL para suç oluşturan kesilerek, ehliyetine 2 sene süreyle el konuldu

Yere yatırılarak kelepçelenen 3 kararsız de polis ekiplerince takım otosuna bindirildi. Burada içki muayenesinden geçirilmek istenen şoför alkolmetreye üflemeyi reddetti. Bunun üzerine polis 3 şüpheliyi de sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Afiyet kontrolünden geçirilen sürücünün kan tahlilinden 161 promil alkollü olduğu tespit edildi. 3 şüpheli de sorgulanmak üzere Hasandağı Polis Merkezi Amirliğine götürülürken, alkollü sürücüye alkolmetreyi üflemeyi reddetmekten 3 bin 836 TL, dur ikazına uymamaktan 314 TL, halk huzurunu bozmaktan 144 TL ve güvenli olmayan şerit değiştirmekten 314 TL almak üzere toplam 4 bin 608 TL para cezası kesildi. Sürücünün ehliyetine ise 2 sene süreyle el konuldu.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Polis 'Direnme yat' dedi yatmadı, yatırıldı kalkmadı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum