PKK'nın hain planı böyle deşifre oldu: Sivilleri hedef aldılar

PKK terör örgütünün üst liderliğinin, kuzey Irak'ta devam eden Pençe Harekatı'nı durdurmak, PDK'nın Türkiye'ye desteğini sona erdirmek, Türkiye ve Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhine propaganda yapmak amacıyla uyguladığı senaryo ortaya çıktı. PKK'nın üsse saldırması sırasında örgütün piknik yapan sivil halka ateş açtığı ortaya çıktı ve bu saldırının Türk askerlerine isnat edilmeye çalışıldığı ortaya çıktı. Eylem emrini veren ismin PKK'nın sözde yürütme kurulu üyesi Fehmi Atalay tarafından verildiği belirlendi.

PKK'nın hain planı böyle deşifre oldu: Sivilleri hedef aldılar
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 14:32
PKK’nın hain planı böyle deşifre oldu: Sivilleri hedef aldılar, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: PKK terör örgütünün üst liderliğinin, kuzey Irak'ta devam eden Pençe Harekatı'nı durdurmak, PDK'nın Türkiye'ye desteğini sona erdirmek, Türkiye ve Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhine propaganda yapmak için uyguladığı senaryo ortaya çıktı. PKK'nın üsse saldırması sırasında örgütün piknik yapan sivil halka ateş açtığı ortaya çıktı ve bu saldırının Türk askerlerine isnat edilmeye çalışıldığı ortaya çıktı. Eylem emrini veren ismin PKK'nın sözde yürütme kurulu üyesi Fehmi Atalay tarafından verildiği belirlendi.
20 Temmuz'da teröristler, TSK'nın Kuzey Irak'taki Pençe Harekâtı bölgesinde bir üs bölgesine roketli saldırıda bulunurken, güvenlik güçlerinin saldırıya karşı ateş açması üzerine örgüt teröristi aynı anda uzaktan piknik yapan sivillere de ateş açtı. bölgeden 4-5 km. PKK terör örgütünün saldırısında piknik yapan 9 sivil hayatını kaybetti, 33 sivil yaralandı. PKK terör örgütü, öldürdüğü Irak vatandaşlarının Türk güvenlik güçlerinin açtığı ateşle öldürüldüğü propagandasını yaparak, Türkiye'yi uluslararası arenada kriminalize etmeye çalıştı.
Fehmi Atalay'ın Eylem Talimatı
Alınan bilgiye göre, eylem emrinin terör örgütünün sözde Yürütme Konseyi üyesi Amed Manazgirt kod adlı Fehmi Atalay tarafından verildiği ortaya çıktı. Bölgede faaliyet gösteren teröristlerin 2 aydır TSK'nın terör saldırılarına tepkisini ölçmek, keşif yapmak ve saldırıya geçmek için hazırlandığı belirlendi.
Bu Türkiye'ye yönelik ilk karalama kampanyası değil
Bu hain plan, Türkiye'ye yönelik ilk karalama kampanyası değil. Yurtiçinde ve yurtdışında başarılı operasyonlarla büyük darbe alan ve sözde üst düzey kadrosu etkisiz hale getirilen terör örgütü, kurulduğu günden bu yana aralıksız olarak sivilleri hedef alıyor. Geçen yıl aynı bölgede, Türkiye'yi 22 Ağustos'ta araçlarına yapılan saldırının ardından iki Iraklı turisti öldürmekle suçlamak için bir karalama kampanyası başlatılmıştı.
Ancak olayın hemen ardından olaydan PKK terör örgütünün sorumlu olduğu ortaya çıktı. PKK terör örgütü, Zaho/Parah köyünde piknik yapan Iraklıları katlederek gerçek yüzünü bir kez daha gösterdi.

Detaylı bir şekilde, PKK’nın hain planı böyle deşifre oldu: Sivilleri hedef aldılar başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum