Pınar Gültekin 'in katil zanlısına 23 yıl hapis kararına itiraz

Pınar Gültekin ’in katil zanlısına 23 yıl hapis kararına itiraz, Gündem Haberleri.

Pınar Gültekin 'in katil zanlısına 23 yıl hapis kararına itiraz
Editör: 15Haber
21 Haziran 2022 - 22:46
Pınar Gültekin ’in katil zanlısına 23 yıl hapis kararına itiraz, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Muğla 3'üncü Ağır Cinayet Mahkemesinde 23 ay sürekli duruşmada Savcılık mütalaasında Cemal Metin Avcı için ağırlaştırılmış müebbet hapis kararı istemişti. Dün görülün karar duruşmasında canice zanlısı Cemal Metin Avcı hakkında verilen 23 yıl hapis kararı sonrası ayrıca Pınar Gültekin'in aile avukatı Rezan Epözdemir, hem de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istek eden Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı istinaf mahkemesi nezdindi itiraz etmeye hazırlanıyor.

Cemal Metin Avcı için bahşedilen 23 yıl hapis kararına itiraz edecek Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Müddeti Muhafaza Talebinde, “Usul ve yasaya tutarsız hususları içermesi sebebiyle Muğla 3'üncü ağır Suç Oluşturan Mahkemesinin 20/06/2022 gün ve 20 Haziran 2020/230 ve2020/214 sayılı kararın bozulması için istinaf yoluna gidilecektir. İstinaf layihamızı düzenlemek için gerekçeli kararın Başsavcılığımıza tebliği kamu namına talep olunur” denildi.

Avukat Epözdemir sosyal medyadan izah etme yaptı

Karara itiraz edecek olan Pınar Gültekin'in aile avukatı Rezan Epözdemir de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Birçok duruşmada ve nihai olarak da dünkü duruşmada, müvekkiller ve biz mahkemenin hak dağıtmaktan uzakta olduğu, hakkaniyeti tesis edemeyeceği ve tarafsız olmadığını vurguladık ve duruşma tutanaklarına geçirdik. Pınar Gültekin ile ilgili hukuk garabeti mahiyetindeki bu karara bugün itibariyle hem katılan vekili olarak biz, keza de esas hakkındaki mütalaasında tüm sanıkların cezalandırılmasını istek eden Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı istinaf mahkemesi nezdinde itiraz etti. Yargılamanın safahati sırasında, mahkemenin tarafsızlığına halel geldiğinden bahisle üç kez reddi baskın istedik, tamamı reddedildi, itiraz ettik, itirazlarımız reddedildi. Mahkeme sürecinde mahkeme heyeti hakkında HSK'ya şikayet dilekçesi verdik, hiçbir tasarrufta bulunulmadı. Hukuk devletinin gereği olarak yargı arama özgürlüğümüzü sonuna kadar kullanacağız, hukuki dayanaktan yoksun ve mesnetsiz olan bu kararın kanun yolu aşamalarında düzeleceği ve adaletin tecelli edeceğiniz umut ediyoruz” dedi.

Bekir Tosun

Pınar Gültekin ’in katil zanlısına 23 yıl hapis kararına itiraz, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Pınar Gültekin ’in katil zanlısına 23 yıl hapis kararına itiraz haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum