evde masajmasaj istanbul

PETKİM çalışanı 22 FETÖ şüphelisinden 3'ü tutuklandı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile FETÖ/PDY örgütünün deşifresine karşın olarak yürütülen soruşturmalar zarfında, haklarında örgütle irtibatlarını gösterecek nitelikte beyan, bylock kaydı, Bank Asya artan hesap kaydı, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapa.

PETKİM çalışanı 22 FETÖ şüphelisinden 3'ü tutuklandı
Editör: 15Haber
07 Ekim 2021 - 16:46

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile FETÖ/PDY örgütünün deşifresine karşın olarak yürütülen soruşturmalar zarfında, haklarında örgütle irtibatlarını gösterecek nitelikte beyan, bylock kaydı, Bank Asya artan hesap kaydı, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan dernek üyeliği ve meslek yeri SGK kaydı bulunun PETKİM Petrokimya A.Ş. ve Star Rafineri çalışanlarına karşın işlem düzenlendi. Mühendis, teknisyen, tekniker, satış elemanı, şoför vb. görevleri icra eden, halen 14'ü etkin görevde, 8'i eski PETKİM çalışanı olan ikisi hanımefendi 20'si erkek 22 belirsiz şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

İzmir İl Güvenlik Müdürlüğü Terörle Çaba Şube Müdürlüğü ekipleri göre yapılan işlem neticesinde hakkında nezaret kararı olan 22 Güvenilmez yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan zorunlu çalışmalar sonucunda 22 şüpheliden 4'ü emniyetteki ifadelerinin ardından özgür bırakıldı. Emniyetteki işlemlerinin arkasında adliyeye sevk edilen 18 şüpheliden 3'ü kişi tutuklanırken, 15 kesin olmayan ise adli kontrol şartıyla bağımsızlık bırakıldı.
 

Ali Gözeten
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum